Gündem Haberleri

  Fethullah Gülen'den Sandy kasırgası duası

  01 Kasım 2012 - 16:34:35

  ABD’de pazartesi başlayan ve 66 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Sandy kasırgası hayatı felç etti. Salı günü yapılacak başkanlık seçiminin iptal edilmesi bile gündeme geldi. Kurban Bayramı tatili için okyanus ötesini tercih eden yaklaşık 4 bin Türk de afetten etkilendi ve ülkede mahsur kaldı. Süper Güç'ü çaresiz bırakan Sandy'e karşı Pennsylvania eyaletinde yaşayan Fethullah Gülen de bir dua yazdı.

  Tarihinin en büyük afetlerinden birini yaşayan Amerika üzgün ve şaşkın. ABD'nin Pennsylvania eyaletinde yaşayan Fethullah Gülen hayatı felç eden Sandy kasırgasına karşı dua yazdı.

  Herkul.org'un resmi sosyal medya hesabı Herkul_Nagme'den yapılan açıklamada, Gülen'in yazdığı duaya yer verildi.

  ABD'yi vuran Sandy kasırgasının Fethullah Gülen'in ikamet ettiği Pennsylvania eyaletinde dualar sayesinde fazla hasara yol açmadığı duyurulmuştu.

   İşte "Sandy Kasırgası ve Dua Sığınağı" başlıklı o yazı:

   Sevgili arkadaşlar,

  Öncelikle duyarlılığınız, dostluğunuz, nezaketiniz, “geçmiş olsun” mesajlarınız ve dualarınız için çok teşekkür ederiz.

  Dünkü kısa mesajımızda belirttiğimiz gibi, Sandy kasırgası buradan da geçti. Yetkililer bizim bulunduğumuz yerde ve Pennsylvania genelinde de çok yıkım bekliyorlardı ama elhamdülillah korkulan olmadı.

  Muhterem Hocamız Âyetü’l-Kürsi’yi başa koyarak bir dua yazdı. O metni hemen her taraftaki tanıdıklarımıza gönderdik; duanın kopyalarını çoğaltıp evlerimizin kapılarına ve bulunduğumuz mekânların sınırı olan ağaçlara astık. Ayrıca, yine Hocaefendi’nin ikaz ve irşadıyla hacet namazları kılıp ilahî hıfza vesile saydığımız niyazlara sarıldık.

  Cenâb-ı Allah’a sonsuz hamd ü sena olsun ki birkaç ağaç devrilmesinden başka bizde ve tanıdıklarımızda hasar meydana gelmedi.

  Kıymetli Hocamız akşam çay faslında bu meseleye de değindi. Bu “nağme”de muhterem Hocaefendi’nin yazdığı duanın metnini ve yaptığı o açıklamayı bulacaksınız.

  Hürmetle...

   

  HERKUL.ORG'DAKİ ORJİNAL METİN

  Etiketler:
  Son Güncelleme : 01 Kasım 2012 - 17:13:04
  Okuyucu Yorumları { Toplam 56 Yorum }
  • engin dulger 1.11.2012 21:35:15
   sayın hocamız ilk önce gelemediği memleketi icin dua yapsınki bu lanet terörden bi an önce kurtulalım
  • Güneşper Işıksu 1.11.2012 21:34:26
   Pensilvanya'da dualar daha kabul görüyor zahir, ben de oraya gideceğim.Gideceğim de duayı Türkçe mi, İngilizce mi yoksa Arapça mı okumalıyım, karar veremiyorum.Yüce Tanrı tüm dilleri biliyor, ama benim ülkemde niye illa herkesin anlayamadığı Arapça ile okunmaya çalışılıyor?
  • eser eserceler 1.11.2012 21:24:53
   sanki biraz eksik olmuş dua.o kadar maddi kayıp,o kadar can kaybı.bir hata var bir yerlerde
  • tunahan akkülah 1.11.2012 21:18:31
   uzaktan davulun sesi hoş gelir!beyler, hiç olmazsa hafife almayın ki, yarın öbür gün okumak zorunda kalırsanız,kabul olması için tanrıya(allaha) yüzünüz olsun!allah ayetlerini ciddiye alanın duasını daha çabuk kabul eder!
  • mehmet beddua 1.11.2012 21:14:56
   dua ile peynir gemisi yürümez diyenler. duaya ne gerek var diyenler. duada neki diyenler. umarım başınıza bir zulm geldiğinde allahı anarsınızda aklınıza dua niye geldi diye bide kendinize sorersınız. amiiiin
  • erhan erhan 1.11.2012 21:13:32
   hoca iyi niyetinden yazmış fakat, işi kutsala döküp çoğaltıp kapılara ağaçlara asmanın mantığı ne ? benim bildiğim dua okununca kabul görür,dualar kağıt üstünde kabul görüyorsa her duvara, kapıya , ağaca kuran-ı kerimi asalım musibet gelmesin...
   
  HaberlerFenerbahçeGalatasaraypkkburçniobeistanbulMHP