Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Fethullah Gülen’in kardeş acısı

  12 Ekim 2012 - 12:53Son Güncelleme : 12 Ekim 2012 - 15:43

  Fethullah Gülen'in kardeşi Hasbi Nidai Gülen Ankara’da tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

  45 gündür akciğer kanseri tedavisi gördüğü Fatih Üniversitesi Hastanesi’nde sabah saatlerinde vefat eden Gülen için Hacı Bayram Camii’nde Cuma namazının ardından cenaze namazı kılındı.

  Gülen’in cenaze namazına Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, AK Partili eski bakanlardan Zeki Ergezen, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek katıldı. Cenaze namazında 5 çocuk babasın Hasbi Nidai Gülen’in oğulları Fatih ve Usame Gülen, kardeşi Salih Gülen ve yakınları ile çok sayıda vatandaş da yer aldı. Hasbi Nidai Gülen’in cenazesi  havayolu ile memleketi Erzurum’a götürülecek. Gülen’in cenazesi pazar günü, Erzurum’un Pasinler kazasına bağlı Korucuk köyünde toprağa verileceği öğrenildi.

  3’ü kız, 7’si erkek 10 kardeşi bulunan Fethullah Gülen, kardeşlerinden dördünü kaybetti. Kardeşleri Nardane, Nizamettin, Muhammet Fakrullah ve Nidai’yi kaybeden Gülen’in kardeşleri Nurhayat, Seyfullah, Mesih, Salih, Fazilet ve Kutbettin ise halen hayatta bulunuyor. Fethullah Gülen, erkek kardeşlerin en büyüğü.

  CENAZEYE GELECEK Mİ

  Kardeşini kaybeden Fethullah Gülen ile ABD ile Türkiye arasındaki zaman farkı nedeniyle henüz temas kurulamazken cenazeye gelip gelmeyeceği merak konusu oldu. Ancak Gülen’in Türkiye’deki yakın çevresinin, cenaze sebebiyle Türkiye’ye gelmesine ihtimal vermediği öğrenildi. Gülen’in  “kardeşinden daha yakın” arkadaşı olan Hacı Kemal Erimez’in vefatından sonra da Türkiye’ye gelmediğine dikkat çeken yakın çevresi, “Kardeşi için de Türkiye’ye gelmesi mümkün görünmüyor” dedi. Gülen’in kaybettiği kardeşi için yaşadığı ABD’de gıyabi cenaze namazı kılacağı ve dua edeceği bildirildi.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 30 Yorum }
  • faha white 12.10.2012 22:52:23
   Allah rahmet etsin mesajını beğenmeyen, insanlıktan nasibini almamış yorumcular var burada!
  • Ahmet Dilek 12.10.2012 22:32:04
   Allah Rahmet Eylesin, günahlarını affetsin, mekanı cennet olsun, Büyük Üstadında başı sağolsun...
  • erhan bulut 12.10.2012 21:55:46
   hoca başın sağolsun.allah rahmet eylesin.
  • Salahaddin EYYUBİ 12.10.2012 20:02:25
   Allah rahmet eylesin... Her nefis ölümü tadacaktır ve hepimiz O'na döndürüleceğiz...
  • Ahmet Gümüş 12.10.2012 18:07:05
   Allah rahmet eylesin...Rabbim; gerçek aleme göç etmiş tüm geçmişlerimizden rahmetini ve merhametini esirgemez inşallah...
  • Mustafa Kirci 12.10.2012 17:33:53
   "Toprağı Bol Olsun " gayrimüslimler için taziyedir. Müslümanlar için " Allah Rahmet Eylesin " denir.
  Sayfa Başı
  HaberlerEşkıya Dünyaya Hükümdar Olmazfragmanyeni bölümson bölümhızır alidizidizifragman