MUĞLA HABERLERİ

Fethiyeli Gençler Gönüllü Askerlik Başvurusu Yaptı

IHA
05.08.2015 - 15:10Son Güncelleme :

GÖNÜLLÜ ASKERLİK İÇİN BAŞVURU YAPTILAR

IHA

Son zamanlarda yaşanan terör olayları nedeniyle Fethiye’de bir grup genç Fethiye Askerlik Şubesi’ne giderek gönüllü asker olmak istedi.
Gençler dilekçelerini Fethiye Askerlik Şubesine sunarken şube yanında önce tüm şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşımızı söylediler. Gençler “Ne Mutlu Türküm” diye bağırdılar. Gençlerden birinin üzerinde kırmızı renkli Ay Yıldızlı tişört üzerinde “Yüzde Yüz Türk” yazısı dikkat çekti.
Son günlerde artan terör olaylarını ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyen 30 kişi teröre sessiz çığlıkla tepki gösterdi. Sosyal medya üzerinden oluşturulan “Haydi Beşkaza Gönüllü Askere” davetini gören vatandaşlar Salı Meydanı’nda toplanarak Fethiye Askerlik Şubesine yürüyüş yaptı. Salıpazarı meydanından başlayan yürüyüş kordon boyundan devam ederken özellikle yabancı turistler bu yürüyüşü dikkatle izledi. Fethiye Askerlik şubesi önünde son bulan yürüyüşte 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşımız söylendi. Engelli olduğu öğrenilen Mehmet Yalçın isimli şahıs şehit haberlerini duydukça kahrolduğunu bu yüzden gönüllü olarak askere gitmek istediğini gözyaşları içerisinde haykırdı. Sosyal medyada bir araya gelen grup adına açıklama yapan Behçet Aktuğ “vatan için ölmeye hazır olduklarını söyledi.
Terör olaylarına karşı milletçe verilecek en güzel cevabın birlik ruhu içinde olmak olduğunu söyleyen Behçet Aktuğ: “Aklıselime dayalı olarak teröre, terör örgütlerine, terörü besleyen ve yönlendiren kirli odaklara karşı tek vücut olmak ‘etnik kökene dayalı terör örgütü PKK ve bunun gibi diğer terör örgütlerinin hevesini kursağında bırakmaktır” dedi.
Aktuğ: “Bu vatan uğruna seve seve kanını dökmüş, canını vermiş yedi ceddin yürekli evlatları Ay Yıldızlı Bayrağımızı göklerde dalgalandırmaya devam edecek. Çanakkale ruhunu yaşatarak bütün terör eylemlerine, ülkemize yapılan soysuz hainlerin saldırısına başkaldıracak ve dimdik duracak. Vatanımıza sahip çıktığımızı göstermek için bütün kardeşlerimizden gönüllü askerlik için askere alınma başvurusunda bulunmasını temenni ediyoruz” dedi.
Artan terör olaylarına elinde Türk Bayrağıyla tepki gösteren Kırmızı Ay Yıldızlı tişörtü üzerinde “Yüzde Yüz Türk” yazılı Yüksel Çetin Tokdemir ise canını vatan için harcamaya hazır olduğunu belirtti. Açıklama sırasında gözleri dolan Tokdemir “Varlığım Türk Varlığına Armağan Olsun. Tek Bir Türk Dünyaya Bedeldir” sözünden hareketle “Biz buraya 10 efeyle geldik. Güney doğu ve Doğu Anadolu dağlarını biz efelere teslim etsinler. O dağları teröristlerden temizleyelim. “Ne Mutlu Türküm” diyerek sözlerine son verdi. Gruptan 3 kişi Fethiye Askerlik Şubesine girerek gönüllü askerlik dilekçelerini yetkililere sunduktan sonra sessizce dağıldılar. Yürüyüş sırasında polis ekiplerinin aldığı güvenlik önlemleri gözlerden kaçmadı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Fethiyeli Gençler Gönüllü Askerlik Başvurusu Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ağustos 2015 tarihinde saat 15 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Fethiyeli Gençler Gönüllü Askerlik Başvurusu Yaptı haberi güncellenecektir.

MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ

26 Şubat 2018, Pazartesi
 • İmsak
  06:16
 • Guneş
  07:35
 • Öğle
  13:26
 • İkindi
  16:33
 • Akşam
  19:04
 • Yatsı
  20:18
Sayfa Başı