MUĞLA HABERLERİ

Fethiye'de şehitlere saygı yürüyüşü

AA / Utku Uçrak
26.02.2016 - 00:17Son Güncelleme :

- Fethiye Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından organize edilen yürüyüşte terör örgütü aleyhinde slogan atıldı

AA / Utku Uçrak

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Fethiye ilçesinde şehitlere saygı yürüyüşü düzenlendi.

Fethiye Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından organize edilen yürüyüş kapsamında, bir grup vatandaş Salı Pazarı Meydanı'nda toplandı. Gruptakiler, ellerinde Türk bayrakları ile Atatürk Caddesi'nden Beşkaza Meydanı'na kadar yürüdü.

Burada saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı'nı okuyan gruptakiler, terör örgütü PKK aleyhinde slogan attı.

Fethiye Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Emre Tekcan, burada yaptığı konuşmada, vatan savunmasında şehit düşen asker ve polisler için saygı yürüyüşü düzenlediklerini söyledi.

Yürüyüşün hiçbir siyasi ve politik anlam taşımadığını ifade eden Tekcan, "Son zamanlarda ülkenin bölünmez bütünlüğüne kasteden terör örgütü PKK'ya karşı mücadelede çok sayıda şehit verdik. Biz her şehit haberi aldığımızda içimiz yanıyor. Bu yürüyüşümüzü şehitlerimiz için yaptık. Halkımızın da bu konuya daha duyarlı olmasını bekliyoruz" dedi.

Tekcan, geçtiğimiz haftalarda Ankara'da yaşanan terör saldırısında Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevi Fethiyeli sivil memur Orçun Munyas'ın şehit düştüğünü söyledi.

Aldıkları her şehit haberinde yüreklerinin yangın yerine döndüğünü ifade eden Tekcan, ülkeyi yönetenlerin en kısa zamanda terör konusuna çare bulmasını istedi.

Gruptakiler, şehitlerin ruhuna okunan Kuran-ı Kerim ve duaların ardından dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Fethiye'de şehitlere saygı yürüyüşü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 00 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Fethiye'de şehitlere saygı yürüyüşü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı