« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fethiye'de nefesler tutulacak

Motosiklette Muğla'nın Fethiye ilçesinde düzenlenecek Dünya Enduro Şampiyonası'nda seyirciler, dünyanın önde gelen pilotlarını gece ve gündüz yarışmalarında izleyerek heyecan dolu bir yarışmaya tanık olacaklar.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) takviminde yer alan ve Türkiye Motosiklet Federasyonu ile Fethiye Orman Spor Kulübünce organize edilecek ve 8 ayaktan oluşan Dünya Enduro Şampiyonası'nın 4. ayak koşusu, 9-11 Haziran tarihlerinde Türkiye'nin ünlü tatil beldelerinden Fethiye'de gerçekleştirilecek.

Akdeniz'in kendine özgü doğal parkurlarında düzenlenecek yarışmada 100'e yakın yabancı pilot liderlik mücadelesi verecek. Türkiye yarışının dar ve bilinmeyen yollardan oluşması ve zorlu etapların yer alması hız imkanı bulamayan yarışmacıların, parkurdaki zorluklarla mücadele etmesine sahne oluyor.

Pilotlar yarışmanın ilk günü olan 9 Haziran Perşembe günü akşam, özel olarak hazırlanan parkurda, seyirciler için super extreme ve serbest stil gösterileri yapacak.
Fethiye Orman Spor Kulübü motosiklet branş sorumlusu Sadık Özdemir,yaptığı açıklamada, geçen yıl eylül ayında düzenlediklerini yarışmaların 8 ülke arasında şampiyonada en iyi ikinci ülke seçildiğini anımsattı.
Özdemir, bu yıl daha iyi bir organizasyon için çalıştıklarını anlatarak, şöyle konuştu:

“Şampiyonaya 15 takımdan yaklaşık 100'e yakın pilot katılacak. Türkiye'den de en az 10 sporcu olacak. Yarışmacılar her gün 280 kilometrelik parkurda zorlu koşullara karşı mücadele edecekler. Şampiyona sporun yanı sıra Türkiye'nin tanıtımına da büyük katkı sağlayacak. Televizyonlardan yayınlanacak şekilde hava ve yer görüntüleri hazırlıyoruz. Ayrıca seyirci gösterilerinin yapılacağı yarışmanın canlı olarak yayınlanabilmesi için televizyonlarla görüşmelerimiz devam ediyor.”

Geçen yıl yarışmayı yaklaşık 15 bin kişinin izlediğini ifade eden Özdemir, “Bu yarışmada yaklaşık 50 bin seyirciye ulaşacağımıza inanıyorum. Yarışmalara gelenler görsel bir şölene tanıklık edecek. Ayrıca pilotların zorlu etaplardaki mücadelelerini izleyebilecekler” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz