MUĞLA HABERLERİ

Fethiye’de Üç Günlük Bebek Umuda Uçtu

IHA
27.10.2015 - 11:02Son Güncelleme :

FETHİYE'DE GÜNLÜK BEBEK UMUDA UÇTU

IHA

Muğla’nın Fethiye ilçesinde solunum sıkıntısı çeken üç günlük bebek, ambulans helikopterle Antalya’ya sevk edildi.
Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’nde 3 gün önce dünyaya gelen Fatma-Soner Aykurt çiftinin kız bebeği, solunum sıkıntısı çekmeye başladı. Doktorlarının tam teşekküllü bir hastaneye sevk edilmesine karar verdiği bebek için Sağlık Bakanlığı’ndan ambulans helikopter talebinde bulunuldu. Gerekli yazışmaların ardından Antalya’dan havalanan helikopter Fethiye Devlet Hastanesi bahçesindeki piste indi.
Ambulansla tedavi gördüğü hastaneden getirilen bebek, sedyeye konulan kuvözüyle helikoptere kadar taşındı. Gerekli hazırlıkların yapılmasının ardından solunum desteği sağlanan bebek ambulans helikoptere alınarak, Antalya’daki özel bir hastaneye götürüldü.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Fethiye’de Üç Günlük Bebek Umuda Uçtu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 11 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Fethiye’de Üç Günlük Bebek Umuda Uçtu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı