MUĞLA HABERLERİ

Fethiye’de Öğrencilere Mavi Bayrak Dersi Verildi

IHA
17.10.2015 - 10:48Son Güncelleme :

ÖĞRENCİLER ÇEVRE TAMİZLİĞİ YAPTI

IHA

Muğla’nın Fethiye ilçesi Ölüdeniz Mahallesi’nde Öğrencilere mavi bayrak ve deniz temizliği hakkında bilgiler verildi. Öğrenciler, eğitim ardından Ölüdeniz lagünü temizledi.
Ölüdeniz İlkokulu öğrencileri, mavi bayrak konusunda bilgilendirildi. Plajda bulunan mavi bayrak önünde ders işleyen öğrenciler, mavi bayrağın önemini kavradı.
Öğrencileri bilgilendiren otel genel müdürü Süleyman Kaya, ilkokul öğrencilerine mavi bayrağın önemi hakkında bilgiler aktarırken mavi bayrağın bulunduğu denizlerin temiz olmasını göstergesi olduğunu söyledi. Mavi bayraklı plajlarda cankurtaranın bulunduğunu, 15 günde bir kez halk sağlığı laboratuar görevlilerinin numune alıp incelediğini açıklayan Kaya, bulgularında buradaki panoya asıldığını belirtti. Bu bulguların sanal ortamda da devamlı ilan edildiğini söyleyen Süleyman Kaya, “Kırmızı bayrak asılırsa bu tehlike işaretidir. Kesinlikle denize girilmez. Öğrencilere mavi bayrağın önemini ve denizlerin temiz tutulması ile çevre konularında bilinçlendirme yaptık” dedi.
Öğrenciler daha sonra Ölüdeniz Lagünü çevresindeki yol kıyısındaki atıkları topladılar. Lagün çevresindeki yoğun kirlilik dikkat çekerken Öğrenciler dersi açık havada ve yerinde yapmaktan mutlu olduklarını söylediler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Fethiye’de Öğrencilere Mavi Bayrak Dersi Verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ekim 2015 tarihinde saat 10 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Fethiye’de Öğrencilere Mavi Bayrak Dersi Verildi haberi güncellenecektir.

MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:21
 • Guneş
  08:03
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:28
Sayfa Başı