Gündem Haberleri

  Fethiye’de korkunç kaza

  Birce BORA/LONDRA
  05.06.2013 - 13:20 | Son Güncelleme:

  Fethiye’de ailesiyle tatil yapan 10 yaşındaki İngiliz Mark Lalor-Smith, aşırı hız yapan otomobilin kontrolünü kaybetmesi sonucu duvara çarptığı korkunç kazada iki bacağını kaybetti.

  Ehliyetsiz sürücü 24 yaşındaki Burak Özkan'ın kontrolündeki otomobil ilk olarak 39 yaşındaki İbrahim Kocaman’ın kullandığı ve içinde bir başka İngiliz ailenin bulunduğu minübüse çarptı. Ardından duvara doğru savrulan otomobil, ailesiyle bir restorana gitmekte olan Mark Lalor Smith’i bir duvara yapıştırarak ezdi.
   
  Çocuğa ilk müdehaleyi olay yerinde bulunan Danimarkalı bir turist yaptı ve çocuğun kan kaybetmesini önlemek için "parçalanmış görünen" bacaklarını bir kemer ile bağladı.
   
  Lalor- Smith’in ilk tedavisinin Fethiye’deki Lokman Hekim Hastanesi’nde yapıldığı, çocuğun daha sonra Antalya’daki Akdeniz Üniversitesi hastanesine nakledildiği açıklandı.
   
  Doğan Haber Ajansı, sürücü Burak Özkan’ın ilk olarak olay yerinden kaçmaya çalıştığını ancak daha sonra vatandaşlar tarafından yakalanarak polise teslim edildiğini belirtti.
   
  İngiliz Daily Mail gazetesi kazaya şahit olan Uğur Etiman’ın "Kaza korkunçtu. Çocuğun bacakları kopmuş gibi görünüyordu" sözlerine yer verdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı