Gündem Haberleri

  Festivallerin gözde grubu

  Hürriyet Haber
  16.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bugün ve yarın saat 23.30'da Roxy'ye kelimenin tam anlamıyla avangard bir grup konuk oluyor. Norveç'li cazcı Bugge Wesseltoft ve grubu bu sene Avrupa'daki festivallerin en gözde topluluğuydu. Wesseltoft, İstanbul Caz Festivali yöneticisi Görgün Taner'in de dinlenmesini hararetle tavsiye ettiği bir müzik yapıyor.

  Jan Garbarek, Arild Andersen ve Terje Rypdal gibi dünyaca ünlü Norveçli caz müzisyenlerden etkilenen Wesseltoft'un konseri, caz müziğinin yeni bin yıldaki halini merak edenler için kaçırılmayacak özgünlükte bir fırsat. Yaptığı müziği caz, tekno ya da rock gibi kalıplara sokmaktan hoşlanmayan sanatçı, daha ilk albümü ‘‘New Conseption Jazz’’ ile caza yeni bir konsept getirmeyi başarmıştı. Müziğe akustik piyano çalarak başlayan Wesseltoft, synthesizer, bilgisayar ve keyboard gibi aletleri de ustalıkla seslendiriyor. Bugge Wesseltoft'a İstanbul'daki konserde Anders Engen (davul), Ingebrigt Flaten (bas), Richard Thomas (saksofon) ve Jonas Lenna (DJ) eşlik edecek.

  Roxy, Sıraselviler Cad, Arslanyatağı Sk, No:9 Taksim. Tel: (0212) 245 66 81, 245 65 39.

  Bilet fiyatı: 6 milyon TL.

  Festival biletleri AKM Caz Festivali gişelerinden, Uzelli Şaşkınbakkal, Bakırköy Carousel, Altunizade Capitol ve Etiler Akmerkez alışveriş merkezlerindeki Festival standlarından temin edilebilir.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı