Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Festivalin daha coşkulu şekilde olmasını istiyoruz

Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, ilki bu yıl düzenlenecek olan Erzurum Kış Sporları Festivali'nin, önümüzdeki yıllarda daha coşkulu bir şekilde icra edilmesini arzuladıklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Öztürk, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen toplantıda, 26-28 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Erzurum Kış Sporları Festivali”nin programı hakkında bilgi verdi.

26 Ocak tarihinin Erzurum için bir milat niteliğinde olduğunu ifade eden Öztürk, şunları kaydetti:
“26 Ocak 2011 tarihinde ilimizde 25 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nın açılışı yapıldı. Bu tarih Erzurum için çok önemli. Böyle bir tarihin unutulmamasını istedik. Bu nedenle bir festival düzenlemeye karar verdik. Hazırlıklarımız tamam. Tüm Erzurumlular'ı etkinliklerimize katılmaya davet ediyoruz. Festivalin önümüzdeki yıllarda daha coşkulu bir şekilde icra edilmesini arzuluyoruz. Bu yıl son iki ay kala hazırlık çalışmalarımıza başladık. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha kapsamlı bir etkinlik icra edilir ve 26 Ocak tarihi sürekli hatırlanır.”

Vali Öztürk, festivalin düzenlenmesinde birçok kurumun destek olduğunu belirterek, “Ancak özellikle Kültür ve Turizm Bakanlığımıza çok teşekkür ediyorum. Bize ciddi anlamda katkı sağladıkları için” diye konuştu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler ise, 2011 yılında düzenlenen 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nın başarılı bir şekilde tamamlandığını belirterek, “Şimdi de oyunların yıldönümünde bir festival düzenliyoruz. Erzurum, ülkemizde kış sporlarının artık merkezi konumunda. Bundan sonraki yıllarda daha iyi organizasyonlar düzenleyeceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Ardından Vali Öztürk, üç gün sürecek olan festivalin programını okudu ve toplantıya katılan basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler