Gündem Haberleri

  Festivalde yine bira kavgası

  Hürriyet Haber
  09.07.2012 - 16:56 | Son Güncelleme:

  Efes Pilsen tarafından 14–15 Temmuz tarihlerinde santralistanbul’da düzenlenecek olan One Love Festival 11 için geri sayım başladı. Festivalin başlamasına birkaç gün kala bir grup, sponsorun bir içki firması olması gerekçesiyle festivalin iptali için kampanya başlatınca sosyal medya karıştı.

  Beş yılından bu yana Eyüp ilçesine bağlı, Bilgi Üniversitesi'nin de içinde olduğu santralistanbul’da gerçekleşen Efes Pilsen One Love’a günler kala geçtiğimiz senelerde olduğu gibi sosyal medyada festival karşıtı sesler yükselmeye başladı. Kendilerine "eyüplüler" diyen bir grup, yoğun bir şekilde Efes Pilsen One Love Festivali’nin Osmanlı'dan kalma ilk santral binasında ve Eyüp Sultan ilçesi sınırları içinde yapılmasına karşı çıkıp, bu yöndeki tepkilerini “Eyüp'te bira festivaline 'Hayır!..” başlığıyla Twitter’ın en çok konuşulan konusu yaptı.

  GEREKÇE: RENCİDE EDER

  Festivale hayır kampanyası başlatan Eyüp'lüler eyüpgazetesinin internet sitesinden yazılı bir açıklamada bulundular:  " Biz kimsenin inancına yaşantısına sanat anlayışına karşı bir tepki koymuyoruz, bildirilen sanatçıların katılması ve kendi sanatlarını icra etmesine de bir itirazımız yok. Ancak Osmanlı'dan yadigar kalan bu mekanda ve Eyüp Sultan İlçesinin sınırları içerisinde, mübarek üç ayların içinde tam da Ramazan ayının girişine yakın bir tarihte böyle bir festivalin bizler gibi Tüm Eyüp'lüleri ve Eyüp Sultan severlerini rencide edeceğini hem siyasi ve mülki erkanın, hem de festivalin sponsoru olan firmaların ve Bilgi Üniversitesi yetkililerinin bilmesi ve bu hassasiyetlere uygun bir şekilde hareket etmesini istiyoruz.Eyüp Sultan'da bira festivaline HAYIR diyoruz."

  Bir diğer taraftan Efes Pilsen One Love festivalinin müdavimleri ve tüm müzikseverler Twitter'da aynı “Eyüp'te bira festivaline 'Hayır!..” başlığı altında tepkilerini dile getiriyorlar. Hemen her yıl festival öncesi ortaya atılan bu konunun saçma olduğunu festivalin halka açık olmadığını ve kapalı bir alanda festival severlerin katılacağının altını çizerek herkesi One Love'a çağırıyorlar.

  FESTİVAL KARŞITI OLAN KULLANICILARIN TWEETLERİ

  @ferudun özdemir
  Eyüp Sultan'da Yapılması Planlanan ''BİRA'' Festivalini Şiddetle Kınıyor ve #Eyuptebirafestivalinehayir Diyoruz...

  @ulkegercekleri
  Eyüb Sultan Hazretleri'nin yanı başında gerçekleştirilecek bu rezilliğe seyirci kalmamalısın..! RT Lütfen. #Eyuptebirafestivalinehayir

  @justisess: Eğer böyle bir organizasyon varsa yeri eyüp değildir saçmaladınız artık #Eyuptebirafestivalinehayir

  FESTİVAL DESTEKÇİSİ OLAN KULLANICILARIN TWEETLERİ

  @Emre Ş.
  Bira festivali değil, Efes Pilsen One Love Festival.. Efes sadece sponsor. Ramazanda değil 14 temmuzda. Eyüp meydanında değil üni kampüsünde

  @taci_kalkavan
  #Eyuptebirafestivalinehayir milli içkimiz rakı varken bu yapılan büyük ayıp!!! Efendi gibi kapın bi 35'liğinizi öyle gidin.

  @morethana_nerd:
  #Eyuptebirafestivalinehayir diyenler Efes Pilsen One Love Festivalinden bahsediyor olamaz değil mi ? 11. senesinde mi aklınıza geldi?

   

   

   

   

   

   

   

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı