SAKARYA HABERLERİ

Festival Heyetinden Öztürk’e Teşekkür Ziyareti

IHA
10.07.2015 - 16:07Son Güncelleme : 10.07.2015 - 16:08

FESTİVAL HEYETİNDEN ÖZTÜRK'E TEŞEKKÜR ZİYARETİ

IHA

Sakarya’da düzenlenen 6. Uluslararası Egemenlik Haftası Halk Oyunları Festivali’nin Yürütme Kurulu Üyeleri, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk’ü makamında ziyaret etti.
Bu yıl 11.’si düzenlenen festivalin ülkeler arası kültür paylaşımı açısından önemli bir etkinlik olduğunu ve belediyelerin de bu festivale önemli katkıları olduğunu dile getiren İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz ile festival sorumlu heyeti, 20-25 Nisan 2015 tarihleri arasında Sakarya 6. Uluslararası Egemenlik Haftası Halk Oyunları Festivali’ne yapmış olduğu katkılardan dolayı Sakarya Valiliği tarafından verilen teşekkür belgesini Başkan Öztürk’e takdim etti.
İl Kültür Müdürü Yorulmaz Başkan Öztürk’ü ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, “Kültürel faaliyetler çerçevesinde düzenlenen Sakarya 6. Uluslararası Egemenlik Haftası Halk Oyunları Festivali’ne Erenler Belediyesi destek verdi. Bu yıl Polonya’da düzenlenen halk oyunları festivaline gidecek olan ekibimiz Erenler Belediyesi adı ile bu programa katılacaklardır. Bu katkılarından dolayı Erenler Belediye Başkanı Sayın Cavit Öztürk’e teşekkür ederiz” dedi.
Yorulmaz’dan sonra söz alan Başkan Öztürk ise yaptığı konuşmada, “Yurtdışında ülkemizin ve şehrimizin kültürel değerlerini temsil edecek ve orada tanıtacak olan bu ekibe İl Kültür Müdürlüğü’nden gelen talep üzerine destek verme kararı almış bulunmaktayız. Erenler Belediyesi olarak bu tür kültürel faaliyetlere her zaman destek vermeye hazırız. Nazik ziyaretlerinden dolayı festival heyetimize, Sakarya Valiliğimiz tarafından düzenlenen bu belgeyi bize takdim eden İl Kültür Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz’a ve ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Öte yandan festival ile ilgili basında çıkan iddialar hakkında konuşan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, “İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz’ün destek çağrısını cevapsız bırakmak gelişen Erenler vizyonuna ters olurdu. Burada festivale gidecek olan kişiler İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nce belirlenmiş olup ayrıca katılımcıların hiçbir masrafı da belediyemiz tarafından karşılanmamaktadır. Daha önceki yıllarda başka belediyelerinde aynı festivale bu şekilde destek verdiği bilinmektedir. Hal böyle iken söylediklerimizin tersine ısrarla bir takım iddialarda bulunmanın iyi niyetli bir yaklaşım olduğunu düşünmüyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Festival Heyetinden Öztürk’e Teşekkür Ziyareti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Festival Heyetinden Öztürk’e Teşekkür Ziyareti haberi güncellenecektir.

  SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   04:59
  • Guneş
   06:40
  • Öğle
   13:02
  • İkindi
   16:25
  • Akşam
   19:01
  • Yatsı
   20:30
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı