« Hürriyet.com.tr

Festival başlıyor!

Nublu Jazz Festival ikinci yılında heyecan verici bir programla seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor!

Hürriyet Haber
X

Festival başlıyor

Türkiye’nin ve dünyanın en genç caz festivallerinden biri olan Nublu Jazz Festival’i ‘The Music of Now’ sloganıyla çıktığı yolda 04 Mart-12 Mart 2011 tarihleri arasında İstanbul ayağının ikincisi gerçekleşecek. New York ve Sao Paolo’da da gerçekleşen festival geçen yıl İstanbul’lu cazseverleri oldukça heyecanlandıran bir programla izleyici karşısına çıkmıştı. İlhan Erşahin ise Nublu’yu ve festivali şöyle anlatıyor: ‘Nublu caz kültürünün devamı niteliğinde, cazın ruhunu ve günümüzün soundunu birlikte taşıyor.  Bir boşluğu doldurduğumuza inanıyoruz.’

Festivalin bu yıl ki programı da oldukça dolu, renkli ve dinamik.  İlhan Erşahin, İmer Demirer ve Arto Tunçboyacıyan gibi usta isimlerin yanında, türk cazının genç temsilcileri Alp Ersönmez, 123, Korhan Futacı ve Ozan Musluoğlu da sahne alacak.  Festivalin uluslararası konukları arasında İsveçli üçlü JUNIP ve usta perküsyoncu Kenny Wollesen’ın yeni projesi Wollesonic var.

Nublu Jazz Festival’i  Babylon, Nublu ve Lucca’da gerçekleşecek farklı etkinliklerle caz severleri  Nublu’nun mavisiyle buluşturmayı planlıyor.    

İŞTE PROGRAM:

Festival başlıyor 

Kaynak: