Ege Haberleri

EGE

  Fesleğen yaylası alev alev

  Yaşar ANTER/ BODRUM (Muğla),(DHA)
  23.08.2012 - 16:48 | Son Güncelleme:

  Milas’a bağlı Kısırlar köyü ile Bodrum’un Mumcular beldesi arasındaki Fesleğen yaylasında bugün öğle saatlerinde çıkan orman yangını kontrol altına alınamıyor.


   Milas'a bağlı Kısırlar köyü yakınlarındaki Fesleğen yaylasında bugün öğle saatlerinde çıkan orman yangını kontrol altına alınamıyor.
  Milas’a bağlı Kısırlar köyü ile Bodrum’un Mumcular beldesi arasındaki Fesleğen yaylasında bugün saat 11.30 sıralarında alevler yükseldi. Rüzgarın etkisiyle hızla büyüyen yangına, arazinin sarp, kayalık ve dik olması nedeniyle arazözler güçlükle müdahale etti. Yangına iki uçak, dört helikopter, 140 orman işçisi, iki iş makinası ve Bodrum’dan gelen 10 kişilik AKUT ekibi müdahale ediyor.
  BİRKAÇ NOKTADA AYNI ANDA ÇIKTI
  Asırlık çam ağaçlarının kül olduğu yangının, Fesleğen yaylası ile birlikte Akçaköyü yakınlarında birkaç noktadan aynı anda çıkması üzerine Muğla Orman Bölge Müdürü Ali Yıldırım ve jandarma ekipleri bölgede araştırma başlattı. Ali Yıldırım, Akçakaya ve Fesleğen yaylasında devam eden ve yaklaşık 80 hektarlık ormanlık alanın zarar gördüğü yangının kontrol altına alma çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Yıldırım, "Tüm gücümüzle ve ekiplerimizle yangını kontrol altına almaya çalışıyoruz. Milas bölgesinde son 24 saat içinde art arda çıkan yangınlar nedeniyle ekipleri 24 saat alarma geçirdik. Şu anda yangının yerleşim yerlerinin tehdit etmesi söz konusu değil" dedi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı