Gündem Haberleri

  Feshane’de ‘kadın sesi’ tartışması

  Fatma AKSU-Serkan AKKOÇ/İSTANBUL
  22.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı Beltur şirketinin işlettiği Feshane’de iftarda fasıl yapan beş kadından oluşan Güldeste Grubu’nun programına ara verilmesi tartışma yarattı.

  Feshane esnafı, gruba sahne molasının Belediye’nin üst düzey bir yöneticisinin talimatından kaynaklandığını iddia etti. Esnafa göre, yönetici ile İranlı konuğunun, ‘İftarda kadın sesi olur mu?’ tepkisi üzerine, ay boyunca fasıl sözleşmesi olan kadın sanatçıların programına ara verildi.

  BELTUR: TALEP YOK

  Şikayetlerini iletmek İBB İştirakler Daire Başkanı Yılmaz Şener’e dilekçe veren esnaf, ‘Burada Eyüp Sultan Hazretleri yatıyor. Böyle bir yerde müzik mi olur’ yanıtını aldıklarını ileri sürdü. Ancak Beltur Genel Müdürü Ertan Keleş, iddiaları yalanlayarak Sadabat Salonu’na iftar talebi gelmediği için grubun işine son verildiğini belirtti.

  GRUP: SÖYLENTİ

  Güldeste Grubu üyelerinden Pelin Kurtoğlu da, esnafın iddiasının söylenti olduğunu savundu. Kurtoğlu, ‘Kendi isteğimizle birkaç gün izin almıştık, birkaç gün önce de oradan bir talep geldi. Devam edeceğiz’ diye konuştu. Şenliğin sanatçı organizasyonunu yapan şovmen Yalçın Özden ise grubun anlaşmalarının bittiğini öne sürerek, AKP iktidarda olduğu için böyle spekülasyonlar yapılıyor’ dedi.

  Müzik bitti müşteri gitti

  İFTAR ve sonrasında güzel vakit geçirmek isteyen birçok kişinin, hemen her ramazan Feshane’ye geldiğini söyleyen esnaf, müzik gruplarının gitmesinden sonra masalarının boş kalmasından şikayet etti. Esnafın iddiasına göre işler kötüye gidince Feshane’de yer tutan pek çok kişi işi bırakmış.Feshane’de ‘kadın sesi’ tartışması
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı