« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ferrari'nin yaptığı cezasız kalmayacak

Beşiktaş Kulübü Basın Sözcüsü Mete Düren, farklı kazanabilecekleri maçta Ferrari'nin hatasında dolayı Fenerbahçe'ye 4-2 yenildiklerini belirterek, İtalyan oyuncunun hareketinin cezasız kalmayacağını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Düren, maçın ardından stattan ayrılırken yaptığı açıklamada, ilk dakikalarda 1-0 yenik başladıkları maçta takımın gayretiyle oyunu dengeleyerek beraberliği sağlayıp, öne geçtiklerini belirtti ve “Bu ana kadar ciddi anlamda oyundan memnun olduğumuzu, hatta 3. olası bir golle oyunu koparacağımız düşündük” dedi.

Daha sonra Ferrari'nin hatasından dolayı takımın dengesinin bozulduğunu ifade eden Mete Düren, “Böyle bir anda Ferrari'nin hiçbir şekilde affedilmeyecek olan bir hatasından dolayı takımın tamamen dengesi bozuldu. Bu dengesizlik neticesinde farklı kazanabileceğimiz bir maçı farklı kaybettik. Disiplinsiz bir hareket nedeniyle bir oyuncumuzun sözleşmesini fesheden yönetimimiz, böyle bir harekette de ne şekilde davranacağına oturup, karar verecektir. Böyle bir hareketin cezasız kalmayacağını söyleyebilirim. Bunun ne olacağına hep birlikte karar vereceğiz” diye konuştu.

“BEŞİKTAŞ'IN LEHİNE POZİSYONDA KURALLAR RAFA KALDIRILIYOR”

Mete Düren, Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'in basın toplantısında söylediği sözleri hatırlatarak, kuralların Beşiktaş'ın aleyhine işlediğini önü sürdü.

Düren, şöyle konuştu: “Bir oyuncu karşı takımdaki oyuncuya tekme atarsa sarı kart görür, aynı oyuncu bir kez daha tekme atarsa daha evvel kart görüp görmediğine bakılmaksızın yine kart görür. Ta ki bu oyuncu tekme atmamayı öğrenene kadar. Bu sözler benim değil, sayın federasyon başkanımızın gazetelerde çarşaf çarşaf yayınlanan beyanatından alınmış sözlerdir. O zaman ben de yetkilileri maçın 79. dakikasında Gökhan Gönül'ün mevcut sarı kartının üstüne oyuncumuz Simao'nun ayak bileğine basmış olmasını tekrar gözden geçirmelerini istiyorum. Sonuçta hakemin görmediğini Aykut hoca gördü ki bu oyuncuyu dışarı almak zorunda kaldı. Kurallar, oynadığı maçlarda Beşiktaş'ın aleyhine işliyor ama Beşiktaş'ın lehine olması gereken bir pozisyonda o kurallar rafa kaldırılıyor. Bizim zamanında itirazımız buydu. Bu itirazı yapan başkan ve yöneticiler ceza aldı. Federasyon başkanı tarafından yapılan açıklamadan sonra, üst düzey bir hakem eğer bu açıklamaya uymayan çok bariz bir hareketi es geçiyorsa bunun ne şekilde cezalandırılacağını hep birlikte göreceğiz. Bundan evvel 'bu hareketlerin takipçisi olacağız' dediğim zaman 'nasıl olacak' diye merak ediyorlardı. Ben hiç merak etmiyordum. Hiç fazla takibe gerek kalmadan önümüze bir pozisyon çıkacağından çok emindim. Şimdi bakalım ne olacak.”

Mete Düren, taraftarın teknik direktör Schuster'e tepki göstermesiyle ilgili ise “Bu geçen hafta konuşuldu. Taraftar oyundan ve sonuçtan memnuniyetsizliğini ifade etti. Bence olay kapandı” dedi.

Sivok ve Bobo'nun kadroya alınmayışla ilgili ise Düren, “Bu yabancı kontenjanından kaynaklanan teknik bir problem. Hoca böyle bir kadro uygun görmüş. Bu kadro da maçı farklı kazanabilecek, 3-1'e getirebilecek bir kadroydu. Biz kendi elimizde farklı kazanabileceğimiz bir maçı farklı kaybettik” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz