Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ferrari'nin lastik yaklaşımı doğru

Fernando Alonso, kendisi ve takım arkadaşı, tek turda Red Bull araçları kadar başarılı olamasa da Ferrari'nin, aracının lastikleri kullanış şeklinde doğru bir yaklaşım benimsediğini düşünüyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Red Bull'un sıralama avantajı, kısmen RB6'nın yumuşak lastikleri iyi kullanmasına bağlanıyor, uzun sürüşler de bu üstünlük görülmüyor.

Ferrari aracının karakterinin ne kendisine ne de Massa'ya yardım ettiğini bilmesine rağmen Alonso, F10'un lastiklere iyi davranmasının nihayetinde daha iyi sonuç verdiğini söyledi.

Alonso: "Aracımızda lastiklere çok iyi davranıyoruz, bu da yarışlar için iyi. Zor olan şey, ilk turda ısıtmak, belki de bu alanda biraz sıkıntı yaşıyoruz."

"Ama yarış içinde (lastik) bozulmalarını yüksek olacağı bazı hafta sonları olacak ve o şartlarda avantaj sağlayacağız. Çünkü aracımız, lastiklerine çok iyi davranıyor."

"Aracın lastiklerle çalışma şeklinden çok memnunum. Bazı hafta sonlarının biraz daha zor olacağını biliyoruz. Felipe ve ben, o hafta sonlarında neler yapılabilir, neler yapılmamalı anlamak için birlikte çok yakın çalışma içindeyiz."

Alonso, Monako'nun karakterinin Red Bull'un lehine olmadığına inanıyor ve bunun, Ferrari'nin şansını yükselteceğini düşünüyor.

Alonso: "Burası öylesine farklı bir pist, öylesine eşsiz bir yer ki, şampiyonanın ilk bölümünde gördüğümüz performansların, Monako'ya geldiğinizde hiç önemi kalmaz."

"Belki de bazı yarışlarda çok hızlı olmayan, burada iyi performans gösterecek araçlar olacak. Bizim için güçlü bir hafta sonu bekliyoruz. İyi hazırlandığımızı düşünüyorum, umarım lastikleri de çalıştırabiliriz."

"Genel olarak burada Red Bull'un favori olduğunu söyleyebileceğimizi düşünmüyorum. Hızlılar. Türkiye, Silverstone veya Kanada'ya gidildiğinde favori olduklarını söyleyebiliriz ama Monako'da bunu söylemek zor"


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler