Gündem Haberleri

  Ferrari, polisi Gülay'a götürecek

  Hürriyet Haber
  30.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Fransız polisi, Türkiye'den kendilerine bildirilen ev adreslerinde Gülay Aslıtürk'ü bulunmayınca, aralarında 41.5 milyarlık kırmızı Ferrari'nin de bulunduğu otomobillerini izlemeye aldı. Polis, bu otomobillerin kendilerini Aslıtürk'e götüreceğine inanıyor.

  Türkiye'nin İnterpol aracılığıyla gönderdiği belgelerin tamamlanmasının ardından Fransız polisi, eski Şişli Belediye Başkanı Gülay Aslıtürk'ün peşine düştü. Fransız polisi, verilen ev adreslerinden iş çıkmayınca umudunu Orhan Aslıtürk adına kayıtlı 4 lüks otomobile bağladı. Polis şimdi Aslıtürk'e ulaşmak için kırmızı Ferrari ve diğer lüks araçların izini sürüyor.

  Gülay Aslıtürk hakkındaki dosya 7 Eylül tarihinde İnterpol aracılığıyla Fransız emniyetine ulaştı. Aynı hafta dosyayla ilgili olarak Alaattin Çakıcı operasyonunu da yöneten Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize İşlerle Mücadele Dairesi Başkan Yardımcısı İsmail Çalışkan, Paris'i ziyaret ederek Fransız yetkililerle bir görüşme yaptı.

  Ancak Gülay Aslıtürk, ne Juan-Les-Pins'teki deniz kenarındaki palmiyeli villalarında, ne de Villeneuve-Loubet'teki sitede bulunan dairelerinde bulunabildi. Bunun üzerine polis, Orhan Aslıtürk adına kayıtlı Nice plakalı lüks otomobillerin peşine düştü. Lüks otomobillerin her biri servet değerinde.

  ‘2191ZV06’ plakalı kırmızı Ferrari'nin değeri 840 bin Frank (41.5 milyar lira). Hürriyet'in Monte Carlo'daki yerinden yaptığı araştırmaya göre bunun üstü açık Spider tipi olması gerekiyor. Bu araç saatte 295 km hız yapabiliyor. Orhan Aslıtürk'ün bu otomobili 1997 yılı Ekim ayında sıfır km'de satın aldığı öğrenildi.

  İkinci otomobil İngilizlerin en lüks arabalarından ‘2771ZR06’ plakalı Daimler. DkanF4 tipi. 530 bin frank (26.2 milyar lira) değerindeki koyu gri Daimler'i Orhan Aslıtürk'ün 1997 yılı haziran ortasında sıfır kilometrede aldığı kaydedildi. Üçüncü otomobil Mercedes 190E. Koyu gri. ‘6088YG06’ plakalı 1992 model Mercedes'i Orhan Aslıtürk 1995 yılı haziran ayında aldığı kayıtlı. Dördüncü araç ‘588YH06’ plakalı koyu gri bir BMW 730. Modeli GA81A4F. Orhan Aslıtürk, ikinci el olarak 1995 yılı temmuz ayında satın almış.

  İTALYA'YA MI KAÇTI

  Gülay Aslıtürk'ün Ocak 1998'de aldığı 6 aylık Fransız vizesinin süresinin Temmuz ayında dolduğuna işaret eden Fransız emniyet kaynakları, Fransız kanunlarını çiğnediği için eski Şişli Belediye başkanını gördükleri yerde tutuklayacaklarını söylüyorlar. Gülay Aslıtürk'ün Fransa'da zengin bir tanıdıklarının evinde kaldığı ya da İtalya'ya kaçmış olabileceği ihtimalleri üzerinde duruyor.  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı