« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ferrari, İstanbul'da duble peşinde

Ferrari takımı, İstanbul'da 11 Mayıs'ta 5. ayağı koşulacak Formula 1 Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix'sinde, sezonun 3. dublesini yapmak istiyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Avustralya GP'sinden sadece 1 puanla ayrılan, ancak sonraki 3 yarışta toplam 46 puan toplayan ve hem takım, hem de pilotlar sıralamasında ilk sırada bulunan Ferrari takımının pilotları Felipe Massa ve Kimi Raikkonen, son iki yarışı 1. ve 2. sırada tamamlama başarısını gösterdi.

Son 2 yıl Türkiye GP'sinin galibi olan ve İstanbul Fatihi olarak anılan Massa ile 2005 yılındaki ilk Türkiye GP'sini, McLaren Mercedes pilotu olarak kazanan Raikkonen'i bünyesinde bulunduran Ferrari, 2008'in de en büyük favorileri arasında bulunuyor.

Ferrari'nin sportif direktörü Stefano Dominicali, tüm takımların, daha iyi tur zamanı elde etme yönünde önemli adımlar attığını, ancak bunu beklediklerini belirterek, “Şimdi, başlıca rakiplerimizin Türkiye GP'si için kat ettikleri mesafeye dikkat etmeliyiz. Ardından yarışacağımız Monte Carlo ise Formula 1 camiası için oldukça ilginç olacak. Burada dayanıklılığın önemli olduğu bilinse de pistin korkuluklarla sınırlandırılmış olması, elektronik destek sistemlerinin kullanımının yasaklanmasıyla birlikte heyecan verici bir yarış vaat ediyor. Elbette bundan önce Türkiye'deki yarışı düşünmeliyiz” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz