Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ferrari geri dönecek

Ferrari takımı kötü geçen sezonunun ardından takımda yaptıkları değişiklikler ile çıkış yakalamak istiyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ferrari takımında teknik patronluk görevine Aldo Costa'nın yerine Pat Fry getirilmişti. Bu şekilde takımdaki sorunların çözülmesi yolunda büyük adım atıldığı düşünülüyor.

Domenicali, "Akla uygu şeyler yaptığımız konusunda bazı geri bildirimler alıyoruz. Teknik ofiste organizasyon açısından bazı değişikliklere gittik. Rüzgar tüneli ve simülasyonda çalışmalar yaptık. Artık daha hazırız. Bu yüzden oldukça iyimser düşünüyorum. Rakiplerimizle kendimizi karşılaştıracağımız ilk yer, ilk yarıştaki sıralamalar olacaktır." diyor. Geçtiğimiz ay Pat Fry kendisi ile yapılan bir söyleşide rüzgar tünelindeki veri akışının umut verdiğini belirtmişti.

Fry, "Asla kusursuz bir korelasyon elde edemezsiniz ancak gelişerek devam ediyoruz. Çok şey öğrendik ve bunları kullanıyoruz. Daha iyi oluyoruz. Mühendis grubumuz daha yaratıcı olacak. Çok daha sıkı çalışıyorlar. Aero departmanı da aynı şekilde çalışıyor ve bunu görmek güzel." diye konuşmuştu.

Domenicali 2011 ile 2012 arasında kuralların çok fazla değişmeyecek olmasının da işlerine yarayacağını düşünüyor. En büyük değişiklik beslemeli difüzörlerin kaldırılması olacak ki, bunun da takıma avantaj kazandıracağı düşünülüyor. Domenicali, "Önümüzdeki sezon, egzoz etkisi kalkacak. Zaten o alanda güçlü değildik" diyor.

Başkan Luca di Montezemolo ise, "Rekabetçi bir otomobil istiyoruz. Bana kalırsa Domenicali organizasyon ekibinde büyük bir devrime gitmeden bazı iyi değişiklikler yaptı. Ben bir devrim istemiyorum. Sadece her sezonun ardından adım adım gelişme istiyorum." yorumunu yapıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz