« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ferrari Fransa’da kendine geldi

Magny-Cours’da siyah bir Ferrari FXX ile tur atan ve basına poz veren efsanevi pilot Michael Schumacher ile Fransızların ’emekli’ futbol yıldızı Zinedine Zidane ilgi odağı oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FORMULA 1’da sezonun 8’inci yarışı olan Fransa Grand Prix’sine Ferrari pilotu Felipe Massa ilk cepte başlayacak. Magny-Cours Pisti’nde dün yapılan sıralama turlarında 1.15.034’lük dereceyle birinciliği alan Brezilyalı pilot, son 3 yarıştır pole position’ı Mc Laren-Mercedes’e kaptıran Ferrari’yi yeniden hayata döndürdü. İtalyan takımının diğer pilotu Finli Kimi Raikkonen de 1.15.257 ile 3’üncü cebi alırken, son iki yarışın galibi McLaren-Mercedes’in ’süper çaylağı’ Lewis Hamilton ise, 1.15.104 ile Ferrarilerin arasına girdi ve 2’nci cepte başlama hakkı kazandı.

Magny-Cours’da günün şanssız ismi son iki yılın Dünya Şampiyonu McLaren Mercedes’in diğer sürücüsü Fernando Alonso’ydu. Sıralama turlarının sonuna doğru motor arızası yaşayan İspanyol pilot, bugünkü yarışa 10’uncu cepte başlamak zorunda kalacak. Formula 1’de Fransa Grand Prix’si bugün saat 15.00’te koşulacak ve zorlu yarış CNN Türk tarafından canlı yayınlanacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler