« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ferrari 2014 motorunu test etti

Ferrari, Maranello'daki fabrikasında yeni 2014 motorunu çalıştırdığını açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, motor üreticileri Renault ve Mercedes'in, V6 motorlarının tezgah testlerine başladığı tahmin ediliyor. Ferrari Motor ve Elektronik Departmanı'nın başındaki isim olan Luca Marmorini, İtalyan ekibinin çalışmalarında hayli ilerleme kaydettiğini bildirdi.

Ferrari'nin resmi internet sitesine konuşan Marmorini, motor bölümünde çalışan personelin hayli sıkı ve yoğun bir dönem geçirdiğini belirterek, "Tabi sezonun geri kalanı çok önemli, o yüzden 2012 motoru üzerinde de çalışıyoruz. Fakat kimse bizim 2013 motoru üzerinde de çalışmak zorunda olduğumuzdan bahsetmiyor" şeklinde konuştu.

Marmorini, "Aynı zamanda, önümüzde V6 motoru duruyor. Bu, V6'ların ilkini bant testinde çalıştırdık. Oldukça ilgi çekici bir proje" ifadelerini kullandı.

Ferrari, Renault ve Mercedes yeni turba dizel motorlar üzerinde çalışırken, maddi sıkıntılardan dolayı faaliyetlerini geçtiğimiz ay askıya alan bağımsız motor üreticisi PURE'un durumu belirsizliğini koruyor.

Cosworth'ün 2014'e yatırım yapıp yapmayacağı ise henüz bilinmiyor. İngiliz motor üreticisinin üç sezonluk macerasının ardından F1'den ayrılabileceği ifade ediliyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz