« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fernando Alonso'nun sağlık durumu iyi

Formula 1 takımlarından McLaren-Honda'dan, sezon öncesi testlerinde geçirdiği kaza sonrası hastaneye kaldırılan İspanyol sürücü Fernando Alonso'nun sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Takımdan yapılan açıklamada, dün İspanya'nın Barcelona kentinde düzenlenen sezon öncesi testlerinde yaptığı kaza sonrası helikopterle hastaneye götürülen 33 yaşındaki pilotun ailesi, arkadaşları, hastane personeliyle sohbet ettiği ve hızla sağlığına kavuştuğu ifade edildi.

Tahlil ve MR sonuçlarının tamamen normal olduğu kaydedilen Alonso'nun, verilen ilaçların etkisinden kurtulup gücünü yeniden kazanıncaya kadar müşahede altında tutulacağı belirtildi.

2005 ve 2006 Formula 1 şampiyonu Alonso'nun, bir an önce eski sağlığına kavuşması için gerekenin yapılacağı bildirilen açıklamada, İspanyol sürücünün, 26 Şubat-1 Mart'ta Barcelona'da yapılacak 3. ve sezon öncesi son testlere katılıp katılmayacağının değerlendirileceği de kaydedildi.

Alonso, Katalonya Pisti'nin 3 ve 4 numaralı virajları arasında yaklaşık 240 kilometre hızla giderken bariyerlere çarpmıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler