« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fernando Alonso'dan olay sözler

Formula 1'de son iki yıldır Renault takımıyla Dünya şampiyonluğunu kazanan ve 2007 sezonuna McLaren Mercedes ile başlayan İspanyol pilot Fernando Alonso, bu yıl şampiyonluğun pistte değil, pistin dışında belirlendiğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Uzun süredir takım arkadaşı Hamilton ile yaşadığı sıkıntı nedeniyle McLaren takımından ayrılacağı konuşulan ve Renault'ya yeniden dönmesi beklenen Alonso, "Bu yılki şampiyonayı daha fazla düşünmüyorum. Bu şampiyonluk pist dışında belli oldu" diye konuştu.

Şangay Uluslararası Pisti'nde yapılacak sezonun 16'ncı yarışı Çin Grand Prix'si antrenman turları öncesi İtalyan Sky televizyonuna açıklamalarda bulunan Alonso, bu yıl pilotlar klasmanında şampiyonluk şansının kalmadığına inandığını, çünkü Japonya Grand Prix'sinin ardından saha komiserlerinin takım arkadaşı Lewis Hamilton'a ceza vermemeyi uygun bulduklarını kaydetti.

Geçen hafta yapılan ve Hamilton'un ilk sırayı aldığı Japonya Grand Prix'sinde İngiliz pilot Hamilton'un güvenlik aracının arkasındayken sebebiyet verdiği kazayla ilgili soruşturma yürüten F1 yetkilileri, genç İngiliz pilotun suçsuzluğuna karar vermişlerdi.

Fuji Pisti'nde Sebastian Vettel ile Mark Webber arasındaki kazaya Hamilton'un sebep olduğunu ileri süren Alonso, "Oraya ifade vermeye, Charlie Whiting ve diğer yetkililerin görüşünü dinlemeye gidiyorsunuz. 21 pilotun olayla ilgili belirli bir iddiası var ama Charlie ve diğer yetkililerin başka bir iddiası. Sanki duvarla konuşuyor gibi sizi hiç dinlemiyorlar. En iyisi hiç zaman kaybetmemek ve aracın içinde yarışın keyfini çıkarmak" ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz