« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fernandes’in sırrı: Motivasyon ve güç!

Yönetimin sözleşme yenilemek için uğraştığı Manuel Fernandes, futboluyla adeta büyülüyor.Geriden top da çıkarıyor, asist de yapıyor, gol de atıyor... Lige süper giriş yapan Fernandes’in performansında moral motivasyonunun yanı sıra fizik kalitesindeki yükseliş de başrolde.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

GEÇEN sezon da takımı tek başına sırtlamaya çalışmıştı ancak bu sezon daha başka bir Manuel Fernandes ile karşı karşıyayız. Asli işi olan orta alan ve ofans kadar defansa da yardımını esirgemeyen, golleri ve asistleriyle göz kamaştıran bir Fernandes var ilk dört hafta sonunda. Herkes Portekizli futbolcudaki büyük değişimi merak ediyor. Teknik direktör Slaven Bilic, takımının lideri olarak gördüğü Fernandes’i, özel olarak motive etti. İşte Fernandes’in üstün formunun gerekçeleri:

1-‘SENİ LOKOMOTİF’E İSTEMİŞTİM’

Sezon başında Almanya’da yapılan kampta teknik direktör Bilic, Fernandes ile özel olarak konuşup “Bu takımın liderisin. Seni Lokomotif Moskova’ya da almak istemiştim. Şimdi beraber çalıştığım için çok mutluyum. Takımın sistemini en iyi uygulayacak kişi sensin. Beraber üzülüp beraber kazanacağız” diyerek hırslandırdı.

2-KAPTANLIĞI GERİ ÇEVİRDİ AMA

Kendisine kaptanlık önerilse de “Kimsenin alınteri ve apoletine saygısızlık yapmam” diyerek geri çevirmişti. Ama Portekizli yine de kaptanlığın önerilmesinden mutlu olmuş ve “Bu unvan bana kaptanlık verilmiş kadar onur verdi” diyerek teşekkür etti ve saha gizli kaptan gibi oymaya başladı.
Toraman da desteğini esirgemedi.

3-KAVALCI’DAN PARA GARANTİSİ

Beşİktaş Futbol Komitesi üyesi Ahmet Kavalcı, saha dışında sürekli Portekizli oyuncunun yanında yer alıp destek verdi. Kavalcı, Başkan Fikret Orman ve yönetiminin geçmiş yıllarda yaşanan parasal sorunların tekrarlanmayacağının garantisini verince de kafası çok rahatladı ve bu da performansını olumlu etkiledi.

4-HEMŞEHRİSİ ALMEİDA DA ONA HAYRAN

Portekizli için hemşehrisi Almeida, “Oynarken, duyularının aşağı yukarı hepsini kullanıyor. Ama verilerin yüzde 80 ila 90’ını gözleri vasıtası ile topluyor. Rakibin nasıl hareket ettiğine bakıyor, nereye gidebileceğini tahmin ediyor ve bir sonraki hamlesine karar veriyor” diyerek Fernandes’in sırlarını anlatıyor.

5-SAĞLIK KURULU’NDAN TAM NOT

Takımın sağlık ekibi sezon başı kampta fiziki yapısının bireysel çalışmalarla güçlendiğini belirterek, “Yağsız, iyi yapılanmış bir kas sistemine sahip. Bir süper modelden yüzde 3 daha az vücut yağı var. Sol bacağı, sağından daha geniş olan Fernandes’in bu özelliği topla koşularında kendisine avantaj sağlıyor” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler