Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Fernandes için transfer görüşmesine izin verdik"

Beşiktaş'ın başarılı orta saha oyuncusu Manuel Fernandes'in takımdan ayrılması yeniden gündeme geldi.

İSTANBUL,(DHA)
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Çebi, Manuel Fernandes'i satmak istemediklerini, fakat oyuncularına çok iyi teklifler geldiğini belirtti.

Fernandes konusundaki soruları cevaplayan Çebi, "Fernandes'i satmak gibi bir niyetimiz yok. Ama menajeri Ahmet Bulut ve Tamer Bey ile görüşmüş, çok iyi bir teklif olduğunu söylemiş. Futbolcunun da motivasyonunun korunması ve önümüzün görülmesi açısından, Fernandes için transfer görüşmesine izni verdik. Buradaki tavrımız satmamaktan taraf, fakat şimdi 20 milyon sterlin veya 20 milyon avro gibi bir teklifler gelirse kararımızı yeniden gözden geçiririz." şeklinde konuştu.

Avrupa'nın önde gelen kulüplerinin Fernandes'i istediğini belirten menajer Mendes'in ortağı Ahmet Bulut ise yaptığı açıklamada, "Kulüp Fernandes'i satmak istemiyor. Ama iyi teklifler var. Bu durum önümüzdeki günlerde kesinleşecek" dedi.

KULÜPTEN AÇIKLAMA

Fernandes ile ilgili olarak Beşiktaş Kulübü ise resmi sitesinden şu açıklamayı yaptı:

Tek sermayeleri yalan, dedikodu ve iftira olan bir takım internet sitelerinin bu kez de futbolcumuz Manuel Fernandes’in bir başka kulübe satıldığı konusunda senaryolar üretip, haber süsü vererek servis etmeye çalıştıklarını şaşkınlıkla gözlemlemekteyiz.

Beşiktaşlı olmadıkları halde Beşiktaş’ın adı ve sembollerini izinsiz kullanan, kendilerine yasal olmayan menfaatler sağlayarak  mevcudiyetlerini sürdürdükleri bilinen bu internet sitelerini hiçbir zaman ciddiye almamaları konusunda taraftarlarımızı uyarmayı görev bilmekteyiz.

Uzunca bir süredir işlemekte olan malum çarpık düzenin üretimi olan bu internet siteleriyle Beşiktaş Jimnastik Kulübü olarak mücadelemiz her türlü yasal girişimde bulunularak, yalan ve iftiraya dayalı bu yayıncılık anlayışı bütünüyle son bulana kadar kararlılıkla sürecektir. Bir takım menfaatler karşılığı Beşiktaş’a zarar verecek kadar gözleri kararan bu tür internet sitelerine karşı mücadelemizde en büyük güvencemiz Beşiktaş taraftarının sağduyusu ve kulüplerine sahip çıkma arzuları olacaktır.

Manuel Fernandes’in 2012-2013 sezonunda 4 sırt numarasıyla Beşiktaş forması altında futbolunu sergileyeceğini bir kez daha hatırlatırız.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız


Bunları da Beğenebilirsiniz