« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fernandes gibisi yok

Samet Aybaba, tecrübeli oyuncunun en büyük kozu olacağını söyledi.“Yeni sezonda Fernandes’i kadromuzdaki lider oyuncu olarak düşünüyorum. Ona güveniyorum.”

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü Samet Aybaba, Manuel Fernandes’in en iyi oyuncusu olduğunu söyledi. Portekizli oyuncuya övgüler yağdırdı... NTVSpor’a konuşan Aybaba, bir diğer Portekizli yıldız Quaresma’yı da yeni sezon için kadroda düşünmediklerini belirtti. Avusturya’daki kamp dönemini ve yeni sezonu değerlendiren Samet Aybaba, 18 Ağustos’ta startı verilecek zorlu lig maratonunda kadroda gençlere ağırlık vereceğini, bazı karşılaşmalarda sürprizler yapacağını, ve başarılı olacaklarına inandığını söyledi.

Mükemmel çalışıyoruz ve şu an için her şey keyifli

Beşiktaş’ın yeni transferlerini değerlendiren Aybaba, “Hedefimiz bu kadronun içerisinde bu oyunculardan birkaç tane katmak. Geriye kalanlar için de bir organizasyon yapmak. Bugüne kadar var olup da bir takım yerlere gelemeyen bu değerleri Beşiktaş’a yeniden kazandırmak istiyoruz. Başarılı olduğumuz dönemlerdeki sisteme geri dönmek için çabalıyoruz. Arkadaşlarımız gayet istekli, çok iyi bir kamp dönemi geçiriyoruz. Bazen yağmur ve şimşek bizi durdursa da antrenmanlar çok iyi ve keyifli geçti” diye konuştu.

Fernandes’in en iyi oyuncuları olduğunun altını çizen Aybaba, “Fernandes’i bu organizasyon içerisindeki lider oyuncu olarak düşünüyorum. Böyle bir oyuncu takıma sadece futbol açısından katkı veren değil, genç arkadaşlarını eğiten ve onlara destek veren bir futbolcudur” dedi.

Escude ile ilgileniyoruz

Samet Aybaba, bir stoper daha alacaklarını söyledi. Tecrübeli hoca, “Sivok ile anlaştığımız için mutluyuz. İspanya’da Sevilla forması giyen 32 yaşındaki savunmacı Julien Escude ile ilgileniyoruz. Futbol Komitemiz çalışmalarını sürdürüyor.
Fenerbahçe’ye giden Egemen takımdan ayrılmak istediğini bize iletti. Biz de ‘Gideceğiz’ diyene asla ‘Dur’ demeyiz” diye konuştu.

Ben de en iyilerini isterim

SAMET Aybaba, Fernandes’in transfer gündeminde yer almasıyla ilgili de, “Futbolcumuz için bir teklif gelince tabii ki ben de oyuncumu isteyen kulübün en iyi futbolcularını isteyeceğim. Bu gayet doğal. Ancak, Fernandes için şu ana kadar bizim kapımızı çalan olmadı” dedi.

Q7 konusunda tavrımız net

QUARESMA’nın takıma katkı vereceğine inanmadığını belirten Samet Aybaba, “Biz Quaresma’yı bu takımın içerisinde düşünmüyoruz. Bunu sadece onun takıma olan katkısı ile değerlendiriyoruz. Aldığı para ve karşılığında verdiği verim olarak değerlendiriyoruz. Bu noktada da ikisi arasında büyük bir uçurum var. Onun için gelen transfer teklifleri var, futbol bu kulübün de çıkarları söz konusu” diye konuştu.

Webo defterini tamamen kapattık

İSTANBUL BŞB’nin golcüsü Pierre Webo ve Galatasaraylı Milan Baros’un adlarının kendileriyle anıldığını kaydeden Aybaba “Milan Baros ile ilgili görüşmemiz olmadı” derken; Webo için ise “Yönetici arkadaşlarımız görüştü. Ancak bir sonuç alamadık ve vazgeçtik” diye konuştu. Aybaba ayrıca kaleci Ospina için ise gerekli çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Kartal’a Japon kaleci

Beşiktaş kampında dün hareketli saatler yaşandı. Belçika’da yaşayan Türk menajer Ali Çolak dün Samet Aybaba ile görüştü ve kendisine Japonya Milli Takımı kalecisi Eiji Kawashima’yı teklif etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler