« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fernandes bilmecesi nasıl çözülecek

Beşiktaş yönetimi Portekizli yıldız için ikiye bölündü. Bir kısım, “Satmayı düşünmüyoruz ama çok iyi teklif gelirse düşünürüz” derken, diğer taraf “Taraftara bunun hesabını veremeyiz” diye konuştu.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

TRANSFERİ gündemden düşmeyen Beşiktaş’ın yıldızı Manuel Fernandes’in siyah beyazlı takımdaki geleceği belirsizliğini koruyor. Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Çebi ve Tamer Kıran, Portekizli futbolcuyu satmak istemediklerini, fakat oyuncularına çok iyi teklifler geldiğini belirtti. Fernandes konusundaki net açıklamalar yapan Çebi, “Menajeri Ahmet Bulut ve Tamer Bey ile görüşmüş, çok iyi bir teklif olduğunu söylemiş. Futbolcunun da motivasyonunun korunması ve önümüzün görülmesi açısından, Fernandes için transfer görüşmesine izni verdik. Fakat 20 milyon sterlin veya 20 milyon Euro gibi bir teklifler gelirse kararımızı yeniden gözden geçiririz” diye konuştu.

Taraftarın karşısına çıkamayız

Futbol Komitesi üyesi Ahmet Kavalcı ise “Fernandes’i satarsak taraftarımızın karşısına nasıl çıkarız. Kesinlikle böyle bir olay yok. Fenerbahçe veya başka bir takıma vermek gibi bir hesabımız da bulunmuyor” dedi. Samet Aybaba sezon başından beri “Takımımın lideri Fernandes” demişti. Öte yandan yöneticiler böyle konuşsa da baskılar üzerine Beşiktaş Kulübü geç saatlerde Fernandes’in bir başka kulübe transfer olacağı şeklindeki haberlere tepki göstererek, Portekizli futbolcunun yeni sezonda da siyah beyazlı kulüpte oynayacağını vurguladı.

Liverpool istiyor

BEŞİKTAŞ Futbol Takımları Sportif Direktörlüğü’ne getirilen Reşat Çağan, bir forvet ve bir sol bek alacaklarını söylerken, Liverpool’dan Fernandes’e teklif olduğunu da doğruladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz