Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fernandao 'devam' dedi

Gruptan çıkma şansını devam ettirmek için sahaya çıkan F.Bahçe bir tek galibiyet halinde bunu devam ettirecekti.

Rüştü REÇBER
SON GÜNCELLEME

Bu yağmurlu havada gelen taraftarın oluşturduğu anbians futbol takımına da yansıdı. İstekli, coşkulu, hareketli oluşları, bununla beraber Ajax gibi hızlı top oynayan bir takıma karşı ortaya koydukları hızlı oyun Fenerbahçe taraftarının görmek istediği türdendi. Kontrollü başladığı maçta F.Bahçe özellikle 10. dakikadan sonra oyundaki etkisini iyice artırarak öne geçme fırsatları da yakaladı.

İPLER ELE GEÇTİ

İlk yarı boyunca Ajax takımına, defansının arkasına atılan bir topla pozisyon verdi, onda da Ba’nın kritik müdahalesi tehlikeyi önledi. İkinci yarı F.Bahçe aynı düşünceler içinde sahada olsa da zaman zaman orta sahadaki oluşan boşluklardan dolayı oyunda kopmalar yaşadı.
Fernandao’nun altın kafasıyla gelen gol gruptan çıkma ümitlerinin F.Bahçe’nin eline geçmesini sağladı. F.Bahçe bu kadar coşkulu, arzulu ve çabuk oynamaya çalışırken de maalesef hocanın sahaya sürdüğü oyun kurgusunda bazı yanlışları var. Bunlardan bir tanesi Topal’ın çok geriden topu oyuna sokmak istemesi, bir diğeri Diego’nun da geriye çok gelerek top istemesi. Neticesinde ilerideki hücum zenginliğinin azalması...

BİR ALEX DEĞİL!..

Baktığımızda Diego gibi çok arayış içerisinde olan bir oyuncu benim hatırladığım en son Ortega idi. Bu yanlış kurgu Diego’nun sahada verimsiz olmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi. Öyle ki Diego bu şekilde oynatılırsa da hiç bir maçta 90 dakikayı tamamlayamaz. Souza ve Topal eğer topu stoperlerden orta sahada almış olsa Diego bu kadar geriye gelmeyecek, kendini bu kadar yıpratmayacak, o zaman da takıma daha faydalı olacak. Alex bile 8 yılda kendi yarı alanına 8 kere gelmişken, siz Alex’in verdiğini Diego’dan beklemekle hata edersiniz. Sahada çok yıpranan bir futbolcu pek faydalı olamaz. Kaliteli bir kadroya sahip olan F.Bahçe takımı sahada iyi kurgulandığı zaman bu oyundan çok daha iyisini görebiliriz. Türk futbolunun dün başlayan Avrupa’da puan toplama süreci bugün de devam etti.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz