Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Feribota ilk kez evlenmek için bindi

  A.A.
  07 Ağustos 2009 - 11:47Son Güncelleme : 07 Ağustos 2009 - 11:47

  Elazığ'ın Ağın ilçesinde görev yapan Doktor Ali Gürakın ile Şuheda Peker'in nikahı, Keban Baraj Gölü üzerinde Elazığ ile ilçe arasında ulaşımı sağlayan feribotta kıyıldı.

  Ali Gürakın,  bir yıldır ilçede görev yaptığını, Fransa'da yaşayan akrabası Şuheda Peker ile bir yıldır görüştüklerini, daha sonra evlenmeye karar verdiklerini söyledi.

  İlçeden sık sık Elazığ'a giderken devamlı feribot ile ulaşım sağladığını ifade eden Gürakın, “Eşim ile evlenmeye karar verdiğimizde nikahı devamlı kullandığım feribotta kıydırmayı düşündüm. Fikrimi eşime anlattığımda o da olumlu karşıladı. Hayatımızda değişik bir anı oldu. Bundan dolayı çok mutluyum” dedi.

  Şuheda Peker ise hayatında ilk kez feribota bindiğini, ilk binişinde de nikahının kıyılmış olmasının kendisine daha farklı bir mutluluk verdiğini söyledi.

  Belediye Başkanı Mustafa Yentür ise, ilk kez bir feribotta nikah kıyıldığına şahit olduğunu söyledi.
  Gürakın'ın kendisinden nikahını feribotta kıyılmasını istediğinde çok şaşırdığını, ancak bu fikrin çok da hoşuna gittiğini ifade eden Yentür, “kimi kar üzerinde kimi havada ben ise baraj gölü üzerinde feribotta nikah kıyarak bir ilki gerçekleştirdiğimi düşünüyorum. Bundan sonra tüm vatandaşlarıma sesleniyorum. Kim nerede isterse orada nikah kıyarım. Yeter ki gençlerimiz evlensin” dedi.

  Başkan Yentür'ün nikahlarını kıydığı Gürakın ile Peker çiftinin nikah şahitliklerini Kaymakam Soner Zeybek ile Cumhuriyet Savcısı Muhammed Topaloğlu yaptı.

  Genç çiftin nikah törenine arkadaşları ve davetliler katıldı. Davetliler nikahtan sonra feribotta müzik eşliğinde eğlendi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı