« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ferhat Göçer: Ya batacağız ya çıkacağız!

Ferhat Göçer 'doktor ve sanatçı' kimliklerinin yanına 'spor kulübü yöneticiliği' unvanını da ekleyerek Spor Toto 2. Lig ekiplerinden Sarıyer'in yönetim kuruluna girdi. Göçer, Habertürk Gazetesi'ne verdiği röportajda, müzik ve futbol sektörleri ile ilgili çarpıcı tespitler yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ferhat Göçer röportajının bazı bölümleri şöyle:

- Sizce taraftarlar maçlara neden gitmiyor?

- Futbolun içine şeffaf yönetimin ve kontrol mekanizmalarının acımasız ve dürüst bir şekilde acilen dahil edilmesi gerekiyor. Şeffaf yönetimler ve kontrol mekanizmaları futbol sisteminin içine işledikçe sorunlar da düzelecektir.

Ferhat Göçer: Ya batacağız ya çıkacağız FERHAT GÖÇER FUTBOLA DA EL ATTI

- Kulüplerimizin Avrupa’daki ve milli takımımızın durumları ortada. Buna rağmen futbolcuları son derece pahalı otomobillerde görüyoruz. Acaba taraftarlar ‘Neyi başarıyorsunuz da böyle otomobillere biniyorsunuz’ tepkisi mi gösteriyor?

- Hayır, zannetmiyorum. Taraftarların maçlara gösterdiği ilgisizliğin geçici olduğunu düşünüyorum. Futbol Federasyonu’muzun şu anki konjonktürde olumlu çalışmalar yapma gayreti içerisinde olduğunu görüyorum. Taraftarların da, yönetimlerin de, futbolcuların da Federasyonu’n da el ele vererek bir çözüm bulacaklarına inanıyorum. Münferit olayları genel taraftar durumundan uzak tutmak gerekiyor. Pire için yorgan yakmak vardır ya, buradaki sıkıntı ondan kaynaklanıyor.

- O halde futbol sektörünün de müzik sektörü gibi bir geçiş dönemi yaşadığını düşünüyorsunuz...

- Her iki sektörün de ciddi bir geçiş sürecinden, hatta sırat köprüsünden geçtiğini düşünüyorum. Özetle şunu söyleyebilirim: Ya batacağız ya çıkacağız.


Bunları da Beğenebilirsiniz