« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Ferguson'dan daha çok tecrübe yaşadım"

Beşiktaş'ın teknik direktörü Samet Aybaba, önemli açıklamalarda bulunurken, "Alex Ferguson kadar değilim ama ondan daha çok tecrübe yaşadım" dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

Aybaba, “Beşiktaş’a geç geldim ama gençlere güvenerek başaracağım. Alex Ferguson kadar değilim ama ondan daha çok tecrübe yaşadım” dedi.

SİYAH beyazlı camia kadar, bütün futbol dünyasının da ekonomik krizdeki Beşiktaş’ta neler yapacağını merakla beklediği Samet Aybaba, başarıya gençlerle gideceğini söyledi. Aybaba, Avusturya kampında Hürriyet’e konuşurken, futbol yaşamından, siyasi ilişkilerine kadar birçok konuda ilginç açıklamalarda bulundu:

-  Türkiye’de en çok genç yetiştiren teknik adamım. Kimse gençlerden korkmasın. Gelecek onlarda. Bana ‘Ne yapıyorsun’ diyenler var. Çünkü gençlere inanmamdan korkuyorlar. Gençler çıkarsa menajerler ülkemize astronomik fiyatlarla oyuncu satamayacaklar. Rant çevrelerini korku sardı. İddia ediyorum 78 milyonluk ülkemizde 80 tane genç çıkartamıyorsak bu ayıp hepimize yeter.
-  Türk futbolunu popülist düşünceler yüzünden batırma noktasına geldiler. Benim Muhammed’im benim Ümit’im, benim Mertcanlarım iddia ediyorum yurt dışından milyon Eurolara getirilenlerden az değil, aksine artıları var, yürekleri var. Beşiktaş’ta yeni Metin, Ali Feyyazlar, Ulviler yetişiyor. herkes bunu bilsin.”

Beşiktaş’a borcumu ödeyeceğim

-  “Gençlerbirliği, Trabzonspor gibi önemli takımlara ekonomik imkansızlıklar içinde Türkiye Kupası kazandırmanın gurununu yaşıyorum. Önemli olan yönetime aklına esen oyuncuyu aldırıp da kulübü borcun içine sokmamak. Gençleri bulup yetiştiriyor ve çıkartıyorsan o zaman teknik direktörsün.”
-  M.United Teknik Direktörü Alex Ferguson’un sadece ülkesine değil dünya futboluna kazandırdığı gençler örnek alınmalı. Ferguson kadar değilim belki ama onun bilgi ve tecrübesinden çok fazla deneyimler yaşadım. Her şeyden önce ekonomik yönden sınırlı kulüplerde 20 yıldır çalışıyorum. Beşiktaş’a geç geldim ama başaracağım. Çünkü kaptanlığını yaptığım kulübüme başarı borcum var. Taraftarlarımızla hedeflerimize yürüyeceğiz.

Her siyasi görüşten dostlarım var

-  Futbol yaşamı boyunca siyasilerle hep iç içe oldum. Ben sosyal insanım. Her siyasi görüşten dostum var. Fakat bunların hiçbirini kullanmadım. İsteseydim rahmetli Turgut Özal döneminde futbol federasyonu başkanı bile olabilirdim. Buna tenezzül etmedim. Hiçbir zaman işlerimde siyasi iradeyi kullanmadım. Alın terimle teknik görevimi sürdürdüm. sürdürmeye de devam edeceğim.
-  Her gittiğim yerde kimseye eğilmeden bükülmeden çalıştım. Fikrimi de açık açık her yerde söyledim. Çünkü bulunduğum ortamdaki herkes benim dostlarım, ağabeylerim, kardeşlerim. Onlarla her zaman için fikir alış verişinde bulunurum. Bana kalırsa yaşayan her birey siyasi ortamda bulunmalı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler