Dünya Haberleri

  Ferguson'da sokağa çıkma yasağına uymayan ABD'lilere polis müdahalesi

  hurriyet.com.tr
  17.08.2014 - 11:05 | Son Güncelleme:

  ABD’de Missouri eyaletine bağlı Ferguson kentinde Michael Brown adlı 18 yaşındaki siyahi gencin silahsız olduğu halde polis tarafından vurulmasının ardından başlayan gerginlik sürüyor.

  ABD POLİSİ BÖYLE MÜDAHALE ETTİ

  Polis, kentte dün gece ilan edilen sokağa çıkma yasağına uymayan yaklaşık 200 kişiye göz yaşartıcı gazla müdahale etti.

  En az yedi kişinin tutuklandığı olaylar sırasında kentteki bir restoranda vurulan bir kadının durumunun kritik olduğu açıklandı. Polis, kadının emniyet görevlileri tarafından vurulmadığını ve söz konusu zanlının kaçtığını duyurdu.

  Missouri Valisi Jay Nixon, Brown'ın öldürülmesinin ardından bir haftadır süren ve son günlerde yağmalama olaylarına da sahne olan gösterilerin ardından kentte dün gece yarısından itibaren beş saatlik sokağa çıkma yasağı ilan etmişti. TSİ 08.00'de başlayan sokağa çıkması yasağı 13.00'da sona erdi.

  Fergusonda sokağa çıkma yasağına uymayan ABDlilere polis müdahalesi

  Polisin önceki gün, 9 Ağustos'ta Brown'ı öldüren memurun adını ve gencin ölmeden önce bir dükkanı soyduğunu iddia eden belgeleri yayımlaması üzerine Ferguson'da gerilim yeniden tırmanmıştı.

  Fergusonda sokağa çıkma yasağına uymayan ABDlilere polis müdahalesi
  Ferguson sakinleri 18 yaşındaki Brown'ın öldürülmesini çeşitli eylemlerle protesto etti. Eylemlerde çocuklar da yer aldı.

  Fergusonda sokağa çıkma yasağına uymayan ABDlilere polis müdahalesi

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı