ANKARA HABERLERİ

Ferfene geleneği Akyurt'ta yaşatıldı

AA / Murat Yıldırım
28.02.2016 - 22:11Son Güncelleme :
AA / Murat Yıldırım

ANKARA (AA) – Akyurt Kalaba Hacı Halil Uyanık Kültür Evi’nde düzenlenen gecede ferfene geleneği yaşatıldı.

Geceye Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Abdullah Taner Demiroğlu ve çok sayıda davetli katıldı.

Programında bağlama ve diğer sazlarla Ankara yöresine ait hareketli türküler söylendi.

Başkan Ayantaş’a Ankara Seymenler Kulübü ve Kalaba Gençlik Derneği adına Kur’an-ı Kerim, kama ve Bayrak hediye edildi.

Kalaba Gençlik Derneği Başkanı Veyis Türkcan, yaptığı konuşmada, "Bugün çok eski tarihlerden gelen geleneksel ferfene gecemizin ikincisini gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bu gecenin tertibinde bizlere öncülük eden, elimizden tutan başta Akyurt belediyemize, büyüklerimize ve esnafımıza teşekkür ederiz" dedi.

Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ise "Kültürümüzü yaşatmak adına gerçekten çok güzel bir çalışma. Bunların yanında ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Terör saldırıları günlük hayatımızı etkilemeye, sürekli korku salmaya yöneliktir. Bu tür saldırılar bizleri korkutamaz. Bölücülere vatanımızdan bir karış toprağı dahi vermeyeceğiz. Gerekirse geçmişte olduğu gibi bu uğurda öleceğiz ancak bölünmeyeceğiz. Buradaki birlik, bunun göstergesidir. Bu güzel etkinliği düzenleyen yetkililere huzurlarınızda teşekkür ediyorum" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ferfene geleneği Akyurt'ta yaşatıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 22 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ferfene geleneği Akyurt'ta yaşatıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı