« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ferdinand gibi kült olabilir

UEFA’nın manşetinde Demba Ba var…

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

İstanbul’da siyah beyazlı taraftarla buluştuğu ilk maçta attığı üç golle yıldızlaşan ve Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi play-off’a kalmasında büyük pay sahibi olan Demba Ba, UEFA resmi sitesinde de manşete taşındı. Ba'nın Avrupa kupalarında hat-trick yapan ilk Beşiktaşlı futbolcu olduğuna dikkat çekilen yazıda, yıldız golcünün henüz tam kapasitesine ulaşmadığına da vurgu yapıldı.

Hugo Almeida ile yolların ayrılmasından sonra yerine kimin geleceğine dair bir çok dedikodunun yapıldığı belirtilen yazıda, bunlardan biri olan Ba’nın taraftarları heyecanlandırdığı gibi sakatlığı bulunduğu iddiaları nedeniyle bazı endişelere de neden olduğu kaydedildi. Ancak transferin sonunda gerçekleştiği ve Ba’nın önce Feyenoord deplasmanında sonra da dün gece Olimpiyat’ta sahne aldığı belirtildi ve Olcay Şahan’ın ve Slaven Bilic’in Senegalliyi öven ifadelerine yer verildi.

UEFA son cümlelerinde ise Demba Ba’nın bu formunu koruması halinde 1988-89 sezonunda Queens Park Rangers takımından kiralanan Les Ferdinand gibi Londra’nın batısından gelerek Beşiktaş’ta ‘kült’ olan ikinci futbolcu olabileceğini iddia etti.Bunları da Beğenebilirsiniz