Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ferdi Hardal'dan Bronz madalya

Yıldızlar Avrupa Halter Şampiyonası'nda Erkekler 56 kiloda mücadele eden Ferdi Hardal, 95 kiloluk kaldırışıyla bronz madalya kazandı.

A.A
SON GÜNCELLEME

Litvanya'da devam eden şampiyonada Ferdi Hardal, koparmadaki ilk hakkında 91 kiloyu, ikinci hakkında ise 95 kiloyu başarıyla kaldırdı. Son hakkında 98 kiloyu kaldıramayan Hardal, 95 kiloluk kaldırışıyla 3. sırada yer alarak, bronz madalyanın sahibi oldu.

Koparmada birinciliği 105 kiloluk kaldırışıyla Romen sporcu Daniel Flori Vizitiu, ikinciliği 100 kiloluk kaldırışıyla bir başka Romen sporcu Stefan Robert Manea elde etti.

Silkmede ilk hakkında 111 kilo kaldıran Ferdi Hardal, ikinci ve üçüncü haklarında denediği 116 kiloyu kaldıramadı ve silkme müsabakalarını 6. sırada tamamladı. Silkmede ilk sırayı, 125 kiloluk kaldırışıyla Romen Daniel Flori Vizitiu alırken, 125 kiloluk kaldırışı ve kilo dezavantajıyla diğer Romen sporcu Stefan Robert Manea ikinci oldu. Silkmede üçüncülüğü ise 118 kiloluk kaldırışıyla Polonyalı sporcu Adrian Franczyk kazandı.

Toplamda ise 206 kiloya ulaşan Türk sporcu Hardal, 5. sırada yer aldı. Toplamda birinciliği 230 kiloyla Romen Daniel Flori Vizitiu, ikinciliği 225 kiloyla diğer Romen sporcu Stefan Robert Manea, üçüncülüğü ise 211 kiloyla Polonyalı Adrian Franczyk elde etti.

Aynı kilo da yarışan diğer Türk sporcu Emrah Aydın ise koparmada 91, silkmede 109 kaldırarak toplamda 200 kiloya ulaştı ve 7. sırada yer aldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler