Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Fenerli'nin beklentisi

<B>ÖNCELİKLE </B>Beşiktaş'ın, Avrupa'daki başarısından sonra, çıta ister istemez daha da yükseliyor. <B>Fenerbahçe seyircisi de büyük başarılar istiyor. </B>Tabii ki camia, bırakın Avrupa'yı, Türkiye'de sportif başarılara aç olunca, bekledikçe, beklentinin dozu artıyor.

Konyaspor önünde izlediğim Fenerbahçe'yi, Chelsea maçındaki Beşiktaş ile karşılaştırıyorum. Çünkü beklentim bu yönde. O zaman da biraz hayıflanıyorum. Zaten uzunca bir süredir başarıya aç kaldığımızdan, bu yılın Fenerbahçe'si ile geçen senenin Fenerbahçe'sini karşılaştırıyor ve mutlu olmaya çalıyoruz. Ve tabii ki hata yapıyoruz.

Bakın son 5 yıla... Fenerbahçe'nin rakipleri şampiyon oluyor, Avrupa'da çok önemli başarılara imza atıyor. Fenerbahçe ise taraftarını son yıllarda tam bir hayal kırıklığına uğratıyor.

Şimdi, takım olma yolunda çok iyi sinyaller veriyor. Ancak gelecek hala meçhul. Buna ister, ‘‘Yönetim zaafiyeti’’ deyin, ister, ‘‘Başkan'ın camianın büyük bir bölümü ile geçimsizliği’’ deyin, Fenerbahçe, ‘‘Küllerinden bir daha doğabilmek için’’ hala çırpınıyor.

Sonunu getirin

Fenerbahçe 96 yıldır var. Destanlarıyla, şampiyonluklarıyla ve başarılarıyla... Bu nedenle, ‘‘Şimdi acele etmeye gerek yok’’ diyenler yanılıyor. Fenerbahçe'nin takım olup başarılara imza atması için neyi ve niye bekleyeceğiz ki?

Başarı gelecekse zaten kulübün kimyası bunu sağlıyor olmalıdır. Ben Fenerbahçe taraftarının, Konyaspor karşısındaki galibiyetten daha çoğunu beklediğini düşünüyorum. Bu yüzden harcanan tonlarca paraya rağmen Avrupa'da ve Türkiye'de başarıyı ve istikrarı hala yakalayamamış olmak Fenerbahçelileri tedirgin ediyor.

Çünkü haftalık başarılara değil, tarihe geçecek başarılara ihtiyacımız var. Elbette, galibiyet galibiyettir. Fenerbahçe'nin toparlanmaya başladığı bir gerçek. Tüm futbolcuları ve teknik yönetimi kutluyorum ve bu işin sonunu getirebilmelerini diliyorum. Ama Fenerbahçe'nin hedef küçülttüğünü düşünmek bile istemiyorum.
X