« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerliler kıskanç

Sarı lacivertlilerin, Seyrantepe Stadı’nı engellemeye çalıştığını öne süren G.Saray başkan Yardımcısı, "Fenerbahçeli yöneticiler bu konuda kıskanç davrandılar. İnşallah kendilerini düzeltirler ve aklı selim davranırlar" dedi.

ALİ NACİ KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, yine Fenerbahçeliler’i kızdıracak açıklamalar yaptı. Dün Mecidiyeköy’deki kulüp binasında basın toplantısı düzenleyerek gündemdeki konuları değerlendiren Polat, sarı lacivertli rakiplerinin kendilerini kıskandığını söyledi. F.Bahçeli yöneticilerin, Seyrantepe’ye yapmayı planladıkları stadı engellemeye çalıştığını öne süren Polat, "Onların görüştüğü bürokratlarla biz de görüşüyoruz. Fenerbahçeli yöneticiler yukarı çıkmak yerine biraz kıskanç ve yanlış davrandılar. İnşallah kendilerini düzeltirler ve aklı selim davranırlar. Kaliteli futbol kaliteli sahalarda oynanır. Bu yüzden aslında birlikte hareket edip stat konusunda kıskançlığı bırakmamız gerekiyor" dedi. Adnan Polat, Seyrantepe Stadı konusunda hiçbir sorun kalmadığını vurgulayarak, "Stadın ihalesi 19 Temmuz’da yapılacak. Galatasaraylılar stadın temelini ağustos ayında görebilecek" ifadesini kullandı.

Kalli işi biliyor

Teknik direktör Feldklamp’a çok güvendiğini ifade eden Polat, "Kalli’nin olması beni rahatlatıyor. Ne yaptığını bilen, dünyadaki üç futbol otoritesinden biri. Futbolcuların eksikliklerinin nasıl giderileceğini çok iyi biliyor. Geçtiğimiz sezon taç atmasını dahi bilmiyorduk. Feldkamp bunları bir bakışta gördü. İçim çok rahat. Kalli başarılı olacaktır. Futbolcular da, biz de kendisinden çok şeyler öğreneceğiz. Kalli ile dün ilk kez toplantı yaptım. Onunla yapacağım toplantılar en fazla 15 dakika sürer" diye konuştu.

Borç 130 milyon dolar

Sözleşmeleri devam eden bazı futbolculardan, ücretlerinde indirim yapmasını istediklerini belirten Polat, bu oyuncuların durumlarının yurt dışı hazırlık kampı dönüşü netleşeceğini bildirdi. Adnan Polat, satmayı düşündükleri Riva’daki arazi konusunda bazı firmalarla görüşmelerinin sürdüğünü belirterek, "Gerçek fiyatı ne zaman alırsak, o zaman satacağız" dedi. Tecrübeli yönetici, Galatasaray’ın toplam borcunun 130 milyon dolar olduğunu da kaydetti. Polat, aldığı her karardan başkan Özhan Canaydın’ın haberi olduğunu da ifade etti.

Lincoln’den sonra 60 bin forma sattık

ÆADNAN Polat, Lincoln’ü transfer etmelerinin ardından, G.Saray’ın lisanslı ürün satışında büyük artış yaşandığını belirterek şunları söyledi: "Son 15 günde G.Saray Store’larda tam 60 bin adet forma ve tişört satıldı. Lincoln’ün 11 bin forması, 8 bin tişörtü, 4 bin de atkısı kapışıldı. Yeni sezon ürünleri 15 gün içinde tüm G.Saray Store’larda hazır olacak."

Gökhan gelmek istiyor

ÆTRANSFER çalışmaları konusunda bilgi veren Adnan Polat, "İyinin daha iyisi her zaman vardır. Galatasaray’a her zaman transfer yaparız. Mesela Kayserisporlu Gökhan Ünal gelmek istiyor. Verirlerse alırız. Almak da istiyoruz" dedi. Ümit Karan’ın Fenerbahçe ile transfer görüşmesi yapması konusundaki görüşlerini de açıklayan Polat, "Galatasaray’ın bir duruşu var. Kendisi gitmek istemediği sürece ve biz istemediğimiz sürece Ümit bir yere gidemez" diye konuştu.

15 günlük kamp başlıyor

ÆGALATASARAY’ın 15 gün sürecek yurt dışı hazırlık kampı bugün başlayacak. Sarı kırmızılı ekip, İsviçre ve Almanya’da iki etap halinde yapılacak kamp çalışmaları sırasında 5 hazırlık maçı oynayacak. Galatasaray kafilesi, oy kullanarak vatandaşlık görevini yerine getirmek üzere 22 Temmuz Pazar günü sabah erken saatte Düsseldorf’tan İstanbul’a dönecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz