« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerli’yi ürküten tablo

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Lige şampiyonluk parolası ile giren Fenerbahçe bu sezon tam bir deplasman kabusu yaşıyor. Ezeli rakibi Galatasaray oynadığı 7 deplasmandan 18 puan çıkartırken, bir diğer iddalı takım Beşiktaş 8 deplasman maçından 17 puan toplamayı başardı. Buna karşın Fenerbahçe'nin 8 deplasmandan sadece 9 puan alabilmesi taraftarları ve sarı lacivertli renklere gönül verenleri haklı bir endişe içine itti.

Şampiyonluğun deplasmanda alınan puanlardan geçtiğini söyleyenler, bu durumun ürkek futbol anlayışından doğduğunu belirterek, teknik direktör Denizli'nin Bursa maçından sonra ‘‘Futbolcular maçın 90 dakika olduğunu unuttu’’ şeklindeki demecinin bu beraberliğe mazeret olamayacağını, ‘‘İsrail'e dönerim’’ tehditinde bulunan Revivo'ya taviz verildiğini iddia ediyorlar.

En çok eleştirilen konulardan bazıları da takım kadrosunun sık sık değiştirilmesi, genç Serhat'ın ‘‘Ezilir’’ korkusu ile oynatılmayışı, Bursaspor maçında Baliç'in ikinci yarıda oyundan çıkarılması, Mert Meriç'in çok başarılı olduğu liberodan alınıp sağ kanada verilmesi, Ogün'ün önce orta sahada, bir başka maçta sol kanatta, Bursaspor karşısında da libero olarak oynatılması...


Bunları da Beğenebilirsiniz