« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerli Beatriz 3 G.Saraylı’dan çok kazandı

F.Bahçe’nin Brezilyalı oyuncusu Ana Beatriz Chagas 170 bin dolarlık geliriyle küme düşen G.Saray’ın yabancılarını solladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
BAYANLAR Voleybol Birinci Ligi’nde oynayan bazı yabancı oyuncuların aldıkları paralar asgari ücret sınırında kalırken, bazı yabancı oyuncuların kazançları ise, Süper Lig’de oynayan futbolcuların ücretlerini aratmıyor. Ankara TED Kolejliler’de geçen sezon forma giyen Romen Mari Bianca Tama ve Ukraynalı Yulia Kovtun, sezonluk anlaşmaları karşılığında kazandıkları 6 bin 750 Euro ile ligde en az kazanan yabancı oyuncular listesinde ilk sıralarda yer aldı.

F.Bahçe’de forma giyen Brezilyalı Ana Beatriz Chagas, 170 bin dolarlık kazancıyla geçen sezon ligin en çok kazanan yabancı oyuncusu oldu. Geçen sezon birinci lige veda eden G.Saray’ın kadrosunda yer alan üç yabancı oyuncunun, F.Bahçeli Ana Beatriz’den (170 bin dolar) daha az kazanması ise dikkati çekti. Ukraynalı Tanya Mudritskaya, kulübü G.Saray’dan aldığı 12 bin dolar ile ligin en az kazanan üçüncü yabancısı olurken, sarı kırmızılı takımın diğer yabancılarından Perulu Diana Patricia 40 bin YTL, İsveçli Ericson Gallardo da 40 bin dolara forma giydi.

Bunları da Beğenebilirsiniz