« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener'le G.Saray arasında yeni savaş

Fenerbahçe Kulübü, Galatasaraylı yönetici Işın Çelebi'nin, Şükrü Saracoğlu Stadı'nda her maçta olay çıktığı ve zorbalıkla maç kazandıkları şeklinde kendilerine yönelik eleştirilerini yakışıksız ve üzücü bulduğunu bildirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, "Daha önce bakanlık mevkiinde bulunmuş Sayın Çelebi'nin, 3-1'lik zaferimizi kastederek yaptığı (Zorbalıkla maç kazanmak) ve (Şükrü Saracoğlu Stadı'nda her maçta olay çıkıyor) şeklindeki açıklamasını kendisine yakıştıramıyoruz. Yapılmakta olan stadın inşaat alanında ve derbi maçın üstünden iki haftadan fazla bir süre geçmişken, eski bir bakanın ağzından bu şekilde sözlerin çıkması son derece üzücüdür" denildi.

Açıklamada daha sonra şu ifadelere yer verildi:

"Zorbalıkla maç kazanmak söz konusu ise Sayın Çelebi ve yönetici arkadaşlarına 2006-2007 sezonunda Ali Sami Yen'de Fenerbahçe'nin 2-1 galibiyetiyle sonuçlanan maçı hatırlatmak isteriz. Bilindiği gibi bu maçta, birinin gözü kör olmak üzere 19 polisimizin yanı sıra onlarca futbolseverin, maç öncesinde çıkan olaylarda yaralandığı, sahaya atılan yabancı maddeler nedeniyle maçın birçok kez durmak zorunda kaldığı ve otoriteler tarafından maçın tamamlanmasının hayretle karşılandığı herkesin malumudur. Bu karşılaşmaya ilaveten, Ali Sami Yen'de 2005-2006'da Türkiye Kupası maçında, 2008-2009 sezonunda lig maçında yaşananlar ve bunun gibi pek çok örneği kolaylıkla ve ilk anda sıralayabiliriz.

Hal böyleyken, Sayın Çelebi ve diğer Galatasaraylı yöneticilerin son haftalardaki söylem ve tavırlarını son derece haksız, gerçekleri yansıtmayan ve Türk futbolseverlerin hafızalarına bir nevi hakaret olarak yorumluyoruz. 10 yıldır değişmeyen gerçeği bu denli yan yollara saparak göz ardı etmenin hiç kimseye fayda getirmeyeceğini, rakibi tebrik etmenin de bir erdem olduğunu kendilerine ayrıca hatırlatmak isteriz."


Bunları da Beğenebilirsiniz