Fenerium 1 milyon lirayla günlük rekor kırdı, Alex çiftinin öpücüğü tişört olacak

Ceyhun KUBURLU
24.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

Fenerbahçe’nin şampiyonluğu lisanslı taraftar ürünü satışlarını da artırdı. Fenerbahçe-Sivas maçının oynandığı gün Fenerium mağazaları 1 milyon lira ciro yaparak tarihi rekor kırdı. Fenerbahçe Asbaşkanı Abdullah Kiğılı, “Böyle bir ilgi beklemiyorduk. 10 farklı tişört yapacağız. Bunlardan biri de Alex’in maç sonunda eşiyle öpüşme anı olabilir” dedi.

SÖZÜN BİTTİĞİ AN - FOTOGALERİ

FENERBAHÇE’nin 18’inci defa Süper Lig şampiyonu olması gelirlerini de artırıyor. Bu sezon 40 milyon dolardan fazla hasılat bekleyen Fenerium mağazaları önceki gün satış rekoru kırarak 1 milyon liraya yaklaştı. Bu yıl forma satışında 250 bin adeti geçtiklerini belirten Fenerbahçe Asbaşkanı Abdullah Kiğılı, “Geçtiğimiz hafta günlük ortalama ciromuz 200 bin liraya ulaşmıştı. Ancak şampiyonluk maçının oynandığı gün 1 milyon liraya yakın hasılat yaparak rekor kırdık. Şampiyonlukla ilgili tişörtlerimizi en kısa sürede mağazaların raflarına yerleştireceğiz. Alex’in şampiyonluk sonrası eşini öptüğü anı da tişörtlere taşımayı planlıyoruz” dedi.
Hedef 300 bin adet forma
Yılın ilk 5 aylık döneminde Fenerium’un 2010 yılına göre satışlarının yüzde 52 arttığına dikkat çeken Abdullah Kiğılı, şu bilgileri verdi: “Şampiyonluk sonrası için tüm mağazalarımız hazırdı. Ancak öyle bir ilgi gördükki bu kadarını kimse beklemiyordu. Mağazaların rafları boşaldı. Formalar için tekrar üretime başlandı. Ağustos ayına kadar 300 bin adet forma satmayı planlıyoruz. Yıl sonunda ciroda da tarihi gelir elde etmiş olacağız. Yeni sezona kadar mağazalardaki satışlarımız devam edecek.”
Ağustosa kadar satışta
Şampiyonluk tişörtlerinin de büyük ilgi gördüğünü dile getiren Abdullah Kiğılı, şöyle konuştu: “Ağustos ayına kadar mağazalarda şampiyonluk tişörtleri satılacak. 10 farklı tişörtten 100 bin adet satmayı planlıyoruz. Bu tişörtlerde çok farklı sloganlar yer alacak. Bunun üzerindeki çalışmalarımız devam ediyor. Ancak Alex’le ilgili çok fazla talep alıyoruz. Alex’in maç sonrasında eşiyle öpüştüğü fotoğrafı da tişörtlere taşımayı planlıyoruz. Bir kaç gün içerisinde tüm tişörtler mağazalarda yerini alacak.”
En çok Alex satıyor
Bu sezon en çok satan formalar hakkında da bilgi veren Abdullah Kiğılı, “Sezonun başından beri Fenerium mağazalarında tüm hedeflerimizi tutturmayı başardık ve geçtik. Burada da en çok formalar ön plana çıkıyor. En çok satan formalarımızın başında Alex geliyor. Onu Niang, Mehmet Topuz ve Stoch formaları izliyor. Bu alanda da rakiplerimizle önümüzde çok büyük bir fark bulunuyor” diye konuştu.

Rakamlarla Fenerium mağazaları

Son hafta mağazaların cirosu 200 bin TL’ye ulaştı.
Geçtiğimiz cumartesi günü bu rakam 240 bin TL’yi gördü.
Şampiyonluk maçının oynandığı gün ise 1 milyon TL’ye yaklaştı.
Yıl sonunda toplam cironun 40 milyon doları geçmesi bekleniyor.
Fenerbahçe formaları bu sezon 250 bin adet satış yaptı.
Önümüzdeki 3 ay içinde 100 bin adet tişört satışı bekleniyor.
Forması en çok satan futbolcu Alex oldu.
Yeni sezon için 4 farklı forma hazırlanıyor.
Lisanslı ürün geliri 6 milyon  lirayı geçti.

Stadyum gelirinde Süper Lig’de lider

FENERBAHÇE bu sezon en çok stadyum gelirlerinden para kazandı. Maç hasılatı, loca ve kombine gelirleri 45 milyon dolara ulaşan Fenerbahçe, Süper Lig’in stadyum geliri en yüksek takımı oldu. Özellikle son 5 yıllık dönemde en iyi performansını sergileyen Fenerbahçe’nin yıllar itibariyle stadyum gelirleri şöyle sıralandı:
2006 yılında 28 milyon dolar kazandı.
2007 yılında bu rakam 33 milyon dolar oldu.
2008 yılında ise stadyum 40 milyon dolar kazandırdı.
2009 yılında 42 milyon dolara ulaştı.
2010 yılında ise bu gelir 45 milyon doları buldu.

Fenerbahçe’nin bütçesi 250 milyon doları buldu

BU sezon 250 milyon dolarlık bütçeye ulaşan sarı-lacivertliler bu rakamın önümüzdeki sezon artmasını bekliyor. Fenerbahçe’nin son 5 yıllık bütçe rakamları şöyle:
2006 yılında bütçe 116 milyon dolardı.
2007 yılında ise bu rakam 188 milyon dolar oldu.
2008 yılında bütçe 230 milyon dolara ulaştı.
2009 yılında ise bu rakam 240 milyon dolar oldu.
2010 yılı bütçesi ise 250 milyon dolara ulaştı.

Takımın değeri 195 milyon dolar

FENERBAHÇE bu sezon 195 milyon dolarlık futbolcu değeriyle Süper Lig’in en pahalı kadrosunu kurdu. Takımda bulunan yabancı oyuncularla toplam değerini artıran Fenerbahçe son 5 yıldır bu alanda liderliği kimseye bırakmıyor. Fenerbahçe’nin en pahalı futbolcusu ise Diego Lugano oldu. Urugaylı futbolcunun bonservis değeri 12 milyon 500 bin Euro’yu buldu. Trabzonspor’un futbolcularının değeri ise 116 milyon doları buluyor. 116 milyon dolar ile ligin en değerli 4’üncü takımına sahip olan Trabzonspor’un en pahalı oyuncusu ise Gustavo Colman oluyor.

F.BAHÇE ŞAMPİYONLUK TURU ATTI

F.BAHÇE'DEN GÖRKEMLİ ŞAMPİYONLUK TÖRENİ - Adem Kabayel, Emre Oktay ve Semih Bahadır'ın obkejtifinden   

ŞAMPİYON KUPASINA KAVUŞTU / WEB TV

KADIKÖY'DE KUPA ŞOV / WEB TV

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı