GeriSpor Fener'in ödü koptu: 81-79
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fener'in ödü koptu: 81-79

Fener'in ödü koptu: 81-79
refid:3752154 ilişkili resim dosyası

Sarı lacivertliler ölüp ölüp dirildiği maçta Stevenson’un (23 sayı, 11 ribaunt) çabalarıyla ayakta kaldı. Maçı son ana kadar bırakmayan konuk takım, Violette’nin maç biterken gelen smacına engel olamadı.

FENERBAHÇE, fark beklediği maçta Büyük Kolej’i yenerken öldü öldü dirildi. Sarı lacivertliler, baştan sona büyük çekişme içerisinde geçen maçta, ABD’li oyuncusu Violette’nin son salisedeki smaç basketi ile kazandı: 81-79.

Peş peşe gelen sakatlıklar yüzünden sıkıntı yaşayan Aydın Örs’ün öğrencileri bu yüzden istenilen performansı gösteremiyorlar. Belindeki sakatlık yüzünden idmanlara bile doğru dürüst çıkamayan Semih, maçlarda da oldukça zorlanıyor. Genç basketbolcu eğer sağlığına tam olarak kavuşursa, Kambala ile birlikte pota altında F.Bahçe’nin en büyük güvencesi olur. Semih, dünkü maçta sakatlığının da etkisiyle zorlansa da oynadığı bölümlerde Büyük Kolej’in arayı açmasını önleyen isim oldu.

Stevenson Fener’i sırtladı

Fenerbahçe’yi Büyük Kolej maçında sırtlayan oyuncu, 23 sayı, 11 ribauntluk muhteşem performansıyla Stevenson’du. F.Bahçe kendi sahasında farklı kazanmayı planladığı maçı ancak oyunun son salisesinde Mrsiç’in kaçırdığı şutu smaçla tamamlayan Violette sayesinde kazanabildi. Dünkü maçta dikkati çeken bir diğer oyuncu ise Hakan’dı. 8 sayı, 6 ribaunt, 5 asistle oynayan bu oyuncu galibiyete katkıda bulundu.

Büyük Kolej galibiyeti kaçırdı

Kötü gününde olmasına karşın son nefeste kazanan F.Bahçe, aslında maçı daha önce koparabilirdi. Ancak, 10/28 gibi düşük faul yüzdeleri buna engel oldu.

Büyük Koleje gelince.. Ankara’nın bu mütevazı takımı Naci Hoca’nın elinde pırıl pırıl ışıldıyor. Murat Kaya (21 sayı) Arda Urcu (17 sayı) Özgür (14) sayı ile skor olarak Büyük Kolej’i F.Bahçe karşısında taşıyan oyunculardı. Oyunun 1. saniyesinden son anına kadar takımın tüm oyuncuları ellerinden gelen tüm çabayı sarf ettiler ve sarı lacivertli takımı zorladılar. Maçı kazanabilirlerdi. Ancak son saniyelerdeki şanssızlıkları buna engel oldu.

 SALON: Abdi İpekçi

 HAKEMLER: İsmail Aydın (**), Tarkan Tuser (**), Orkun Yurttaş (**)

 FENERBAHÇE: Mrsiç (**) 16, Violette (***) 7, Hakan (***) 8, Serkan İnan (*), Erdal (*), Stevenson (***) 23, Kambala (**) 13, Levent (**) 6, Semih (***) 8

 B.KOLEJ: Benton (**) 10, Caner (*) 2, O’Neil (**) 6, Özgür (***) 14, Kerem (*) 1, Murat (***) 21, McKnight (**) 8, Tunç (*), Arda (***) 17 á 1.PERİYOT: 22-20, DEVRE: 44-41, á 3.PERİYOT: 63-62

Yorumları Göster
Yorumları Gizle