Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener'in hint sırrı

Bitkiler ve ilaçlardan oluşan karışımı Tuncay başta olmak üzere tüm takım aldı. Performans arttı, derbiler kazanıldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Vatan gazetesinde yar alan habere göre, Tuncay'ın özel doktoru olarak İngiltere'ye giden Ethem Kavukçu'nun önceki gün Ferudun Niğdelioğlu ile yaptığı röportajda 'Ayurveda'yı anlatması F.Bahçe’nin başarısındaki sır olarak yorumlandı. F.Bahçe’nin 4 yıl doktorluğunu yapan ve ilk kez Daum’la birlikte bu sistemi uygulamaya koyan Kavukçu ‘Ayurveda’yı anlattı:

"Ayurveda, Uzak Doğu ve Hindistan kökenlidir. Tamamen doğal yöntemlerle, bitkilerden elde edilen sıvılar ve solisyonların haplarla karışımı sonucu tedavi amaçlı ayrıca fiziksel performansı yükseltmeye yarayan bir tıp alanı. F.Bahçe macerası başlamadan önce uzun süre Hindistan’da kaldım ve bu konuda araştırmalar yapmıştım. Futbolcuların performansına katkı amacı ile Hindistan’da öğrendiklerimi bu alanda da kullanmayı düşündük. Daum da bu işe sıcak baktı. Ciddi araştırma başlattık. R.Madrid, Chelsea, Milan, B.Münih’le temasa geçip bunun katkısını araştırdım. Bu kulüpler futbolcuya ne vitamin ne serum veriyor.

ŞAMPİYONLUK KAÇMIŞTI

Bu yöntemi 4 yıl önce futbolculara açıkladık. İlk olarak bu karışımın doping incelemesini yaptırdık. Temizliği açıklığa çıkmasıyla startı verdik. Bir toplantı yaparak oyunculara sunduk. İlk başta tüm takım ’süper yaptıralım’ demedi. İlk Tuncay kullandı. Tuncay’ın performansındaki artış diğerlerinin de dikkatini çekti. Buna karşı olan Brezilyalılar bile kullanmaya başladı. Bu güçlendirici özellikle derbi öncesi kullandık. Zaten derbinin sonuçları da ortada."

Kavukçu ayrıca iki sezon önce Denizli maçında ‘avurveda’ kullanmadıkları için şampiyonluğun kaçtığını da açıklamıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler