« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener'in galibiyetine sevinemedim

Eskişehirspor'un golcü oyuncusu Burak Yılmaz Radyospor'a konuştu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Yılmaz takımının Fenerbahçe'yi 2-1 yendikleri maçla ilgili açıklamalar yaparken, "Fenerbahçe galibiyetine sevinemedim." dedi.

Geçen yıl Fenerbahçe'nin formasını giyen ancak sezon başında Eskişehirspor'a transfer olan Burak Yılmaz Radyospor'da yayınlanan Aydın Cingöz'le Gündem programına konuştu. Fenerbahçe galibeyitini değerlendiren Burak, "Geçen yıl ben o takımın bir parçasıydım. Ancak şimdi Eskişehirspor için oynuyorum. ancak Fenerbahçe galibiyetine açıkçası sevinemedim. Çünkü orada çok sayıda arkadaşlarım var. Onlarla birlikte çok vakit geçirdik. Maç sonrası sevinmek istedim ancak onların o üzgün halini görünce sevinemedim." şeklinde konuştu.

Bu takım 8'de 8 yaptı

Fenerbahçe'de bu kadar kaliteli futbolcu olmasına karşın son haftalardaki düşüşün normal olduğunu savunan Burak şöyle devam etti; "Fenerbahçe lige sekizde sekiz yaparak başladı.  Bunu yapan yine aynı futbolcular. Şurası bir gerçek ki Fenerbahçeli futbolcular bizden çok daha fazla maç oynuyorlar. Avrupa, kupa, lig maçları derken baktığınız zaman futbolcuların formsuzluklar yaşaması çok normal. Şu anda düşüşte olmaları çok normal. Futbolcunun performansı ligin sonlarına doğru düşüyor."

Fenerbahçe'nin o performansı tekrar yakalayacağına inandığını belirten Burak Yılmaz, "Form düşüklüğünü ne futbolcuların performansına ne de gece hayatına bağlamak lazım. Bu her takımda var. Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor'da da aynı durum var. Bunu başka şeylere bağlamamak lazım. Tekrar çıkışa çıkacaklarına inanıyorum." şeklinde konuştu.  

Bir yenilginin ardından gece eğlenmeye çıkmazdım

Fenerbahçeli futbolcular için yazılanları da değerlendiren Burak Yılmaz, "Futbolcunun özel hayatıyla ilgilenmemek lazım. O da insan, onun da sosyal hayatı var. Ancak bir yenilginin ardından da gidip barda eğlenmemek lazım. En azından ben bugüne kadar böyle bir şey yapmadım. Yapmam da. Ben o arkadaşları suçlamıyorum ama takımım mağlup olduğu zaman ben de üzülüyorum. Sahada da olsa, yedek kulübesinde de olsa takımım kaybettiği zaman gülüp eğlenemem." ifadelerini kullandı.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler