Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener'in aşkını Trabzon KAP'tı

Karadeniz Fırtınası, Benfica’yla 5 ile 6 milyon Euro arası bir bonservis ücretine el sıkıştı. F.Bahçe’nin uzun süre peşinden koştuğu Paraguaylı, 2 milyon 250 bin Euro ila 2.5 milyon Euro arası bir teklifle transfer edildi.

Yunus Emre SEL / DHA
SON GÜNCELLEME

VE mutlu son... Trabzonspor, yeni sezon öncesi prensip anlaşmasına vardığı 30 yaşındaki Paraguaylı golcü Oscar Cardozo’yu KAP’a (Kamuyu Aydınlatma Platformu) bildirdi. Bordo mavililerin, Benfica Kulübü’ne 5 ila 6 milyon Euro arası bir bonservis bedeli ödeyeceği öğrenildi. Geçen sezon Fenerbahçe’nin transfer etmek için yoğun çaba harcadığı ama gerçekleştiremediği transfer için sezonun bitiminin ardından yoğun bir çaba harcayan yönetim, hem futbolcuya hem de Benfica kulübüne bir an nefes aldırmadı. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, kulüp CEO’su Burak Gürdal ve Genel Menajer Serhat Altıncı, Cardozo’yu ikna etti.

FATİH ATİK VE İSHAK DA AÇIKLANDI

AVUSTURYA kampından Portekiz’e giden Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, bizzat Benfica yöneticileri ve oyuncunun menajeriyle görüştü. Trabzonspor, Cardozo’ya 2 milyon 250 bin ila 2.5 milyon Euro teklif yaptı ve anlaştı. Paraguaylı’nın görüşmeler sırasında şehir ve takım hakkında detaylı bilgiler aldığı öğrenildi.
Trabzon’u tanıtan slayt ve videolar, Cardozo’ya izletildi. Paraguaylı, şehirle ilgili olumlu görüş bildirdi. Trabzonspor yönetimi, transferi açıklamak için özellikle 47. kuruluş yıldonümünü bekledi. Öte yandan Cardozo ile birlikte Fatih Atik ve İshak Doğan’ın transferleri için görüşmelere başlandığı da KAP’a bildirildi.

Cardozo ile hedef şampiyonluk

TRABZONSPOR’un genç futbolcusu Yusuf Erdoğan, 4 yıl daha bordo mavili formayı giyeceği için mutlu olduğunu belirtti. Cardozo transferinin kendilerine güç katacağını kaydeden Yusuf, “Bu sezon sorumluluğumun bilincindeyim. Yeni transferlerle güçleniyoruz. Hedefimiz şampiyonluk. Cardozo bize fazlasıyla katkı sağlayacak. Kaliteli bir oyuncu. Gücümüze güç katacak” dedi.

Medjani de tamam

TRABZON Cezayir Milli Takımı’nın 28 yaşındaki stoperi Carl Medjani’nin transferinde önemli aşama kaydetti. Monaco ile yolları ayıran Medjani için bonservis bedeli ödenmeyecek.

Şanla, şerefle dolu yılı geride bıraktık

TRABZONSPOR Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, kulübün vizyonu ve misyonu çerçevesinde, Türk futboluna örnek olmaya devam edeceğinden kimsenin şüphesinin olmaması gerektiğini belirtti. Hacıosmanoğlu, 47. kuruluş yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, geride şanla ve şerefle dolu 46 yıl bıraktıklarını vurguladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler