« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener'in 3 planı

Sarı lacivertli yönetim yeni teknik direktör arayışını sürdürürken, 3 ayrı alternatif üzerinde yoğunlaştı.
1- Ersun Yanal- Oğuz Çetin ikilisi
2- Yabancı çalıştırıcı - Oğuz Çetin
3- Oğuz Çetin- Yeni kondisyoner

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Paserella olmadı

Fenerbahçe yönetimi teknik direktör sorununu çözmek için üç ayrı plan üzerinde duruyor. Mustafa Denizli ile yollarını ayıran sarı lacivertliler ilk aday olarak Arjantinli Paserella'ya gitti. Parma'dan ayrılan ünlü çalıştırıcı, eski kulübünden yüklü tazminat aldığını ileri sürerek görevi kabul etmeyeceğini bildirdi.

Düğmeye basıldı

Bu gelişmeden sonra yönetim kurulu yeni bir strateji belirledi. Sadettin Saran, Hamdi Akın ve Uğur Dündar'dan oluşan komite daha önce ismi gündeme gelen teknik adamlarla temasa geçmek için kolları sıvadı. Yönetimin belirlediği 3 ayrı plandan birinin gerçeğe dönüşmesi için düğmeye basıldı ve geri sayım başladı.

Yanal- Çetin

İlk olarak Ankaragücü'nün başarılı hocası Ersun Yanal'ın ismi gündeme geldi. Başkent ekibiyle bir ön görüşme yapılması ve Ankaragücü yönetiminin izin vermesi durumunda Yanal'ın takımın başına getirilmesi benimsendi. Bu konuda dün sabah saatlerinden itibaren istanbul ile Ankara arasında yoğun telefon trafiği yaşandı.

Yabancı- Çetin

Yönetim Ersun Yanal için girişimlerini sürdürürken, ikinci alternatif olarak yabancı bir çalıştıcı ve Oğuz Çetin'in göreve getirilmesini düşündü. Bu plan için ilk olarak Herta Berlin'den ayrılan Jürgen Rober, Hamburg'un hocası Frank Pagelsdorf, Schalke'li Huub Stevens, Yugoslav Antiç ve Fransız Jacquet'in ismi ağırlık kazandı.

Çetin tek adam

Son alternatif ise Oğuz Çetin'le devam oldu. Ancak yöneticiler ‘‘Oğuz ile uzun vadeli düşünmek mümkün değil. Eğer Avrupa'da da başarı bekliyorsak, mutlaka yabancı hoca getirmeliyiz’’ görüşünü ortaya attı. Çetin'in diploma sorunun da altyapıdaki teknik direktör diploması olan bir hoca ile çözülmesi düşünülüyor.

Yanal: Ben profesyonelim karar başkanda

Fenerbahçe'nin teknik direktörlük önerdiği Ankaragücü'nün genç ve başarılı çalıştırıcısı Ersun Yanal, ‘‘Ankaragücü'nün sözleşmeli teknik direktörüyüm. Profesyonelce düşünüyor ve davranıyorum. Benimle ilgili kararı, Başkanım Cemal Aydın verecek’’ dedi.

Bırakıp gidemem

Yanal, ‘‘2003 Haziran'ına kadar sözleşmem var. 2 milyon dolarlık tazminat maddesi de bulunuyor. Etik değerler açısından Ankaragücü'nü bırakıp gidemem. Ancak yönetimler anlaşırsa, ne yapacağıma karar veririm. Bu karar, gitmek yönünde olabilir' diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.