« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener'e Tofas darbesi: 86-74

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sarı lacivertliler, Abdul Rauf, Tabak ve İbrahim'in gayretlerine rağmen Bursa ekibine yenilmekten kurtulamadı. 37 sayı atan Rivers sahanın yıldızı oldu

Flaş transferlerine rağmen sezona iyi başlayamayan Fenerbahçe, Telekom'dan sonra Tofaş'a da yenildi: 86-74. Yüksek tempolu karşılaşmanın ilk yarısında F.Bahçe, pota altından Tabak ile dışardan da Abdul Rauf'un üçlükleriyle sayı buldu. Buna karşın daha iyi savunma yapan Tofaş ise Rivers ve Rimac ile kolay sayılar buldu ve devreyi 42-37 önde kapadı.

İkinci yarının ilk dakikalarında İbrahim ve Abdul Rauf'un attığı sayılarla bir anda öne geçen F.Bahçe, 23. dakikayı 49-45 önde geçti. Ancak 30. dakikadan itibaren Abdul Rauf'un yorulmasıyla temposu düşen ve hücumda çok hata yapan F.Bahçe, savunmada da Rivers'ı durduramayınca 86-74 mağlup oldu.

Murat Özgül istifa etti

F.Bahçe Basketbol Takımı Antrenörü Murat Özgül dün akşamki Tofaş yenilgisinin ardından görevinden istifa etti. Özgül'ün istifasını kabul eden F.Bahçe Yönetim Kurulu, antrenör arayışlarına başladı.

SALON: Abdi İpekçi

HAKEMLER: Mustafa Can (**), Emin Moğolkoç (**)

FENERBAHÇE: Tabak (**) 20, İbrahim (**) 14, McRae (**) 12, Abdul Rauf (***) 21, Levent (**) 2, Mustafa (*), Zaza (*), Serdar (**) 5 TOFAŞ: Rimac (***) 16, Asım (***) 8, Murat (****) 16, Griffith (**) 1, Rivers (****) 37, Şemsettin (**) 6, Serkan (**) 2, İLK YARI: 42-37 Tofaş lehineBunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler