Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener'e rekor borç

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

KATLANARAK ARTTI

Fenerbahçe Divan Kurulu dün olağan toplantısını yaptı. Sarı lacivertli kulübün borcu 5 trilyon 703 milyar olarak açıklandı. 1997 yılından 1 trilyon 745 milyar lira devreden borç, Rüştü, Okocha, Högh, Mustafa Doğan, Moshoeu ve Faruk'un transferiyle rekor boyuta ulaştı.

BARİÇ'E YÜKLENDİLER

Orhan Bilgin başkanlığında toplanan Divan Kurulu çeşitli konuları görüşerek karar alırken, üyeler yaptıkları konuşmalarda Teknik Direktör Otto Bariç ile eski Başkan Ali Şen'e ateş püskürdü. Hulusi Altınkol, Ali Şen'in yazdığı yazılar yüzünden disiplin kuruluna verilmesini istedi.

YILDIRIM İDDİALI

Başkan Aziz Yıldırım, göreve gelirken verdiği sözü yerine getirmek için büyük çaba harcadığını belirterek, tesisleşme yolunda hiç durmadan çalıştıklarını söyledi. Yıldırım, önümüzdeki sezon için iddialı konuşarak, ‘‘Çok iyi bir takım kuracağım, bunu herkes bilsin’’ dedi.

Fenerbahçe Divanı dün toplandı ve Sosyal Tesislerde hararetli bir gün yaşandı. 1998'deki borç miktarı 5 trilyon 703 milyar lira olarak açıklanırken, kongre üyeleri Teknik Direktör Otto Bariç ile eski Başkan Ali Şen'i eleştiri yağmuruna tuttu.

Otto Bariç'in takıma her geçen gün zarar verdiğini ileri süren üyeler Başkan Aziz Yıldırım'a Hırvat hocayı tekrar göndermesini söyledi. Ayrıca Ali Şen'in yazdığı yazılara büyük tepki gösteren üyelerden Hulusi Altınkol, eski başkanın haysiyet divanına verilmesini istedi. Başkan Aziz Yıldırım'a bir çok konuda destek veren üyeler, bir çok konuda da önerilerde bulundu.

Yıldırım yaptığı konuşmada, Ali Şen'in Samandıra Tesisleri konusundaki eleştirilerini cevaplayarak, ‘‘Biz hiç bir tesisin inşaatını durdurmadık. Sadece 1.3 trilyona malolması beklenen Samandıra için kaynak arayışı içindeyiz. Yönetim olarak inşaatı kendi imkanlarımızla yapmayı uygun gördük’’ dedi.

Uche- Okocha'nın Türk vatandaşı statüsüne geçişinden dolayı Futbol Federasyonuna teşekkür eden Yıldırım, Fenerbahçe'nin önümüzdeki yıl Türkiye Kupası'na katılması için Federasyondan af beklediğini de sözlerine ekledi.

Verdiği bütün sözleri yerine getireceğine işaret eden Yıldırım, tesisleşme konusunda çalışmaların hızla devam ettiğini, çim sahaların, stadın en kısa zamanda tamamlanacağını anlattı. Yıldırım 10 milyon dolara malolacak Fenerbahçe Stadı için kendisinin finans kaynağı oluşturacağını açıkladı.

Gelecek sezon süper bir kadro oluşturacağına temas eden Yıldırım, ‘‘Ben büyük şeyler yapmaya geldim. Artık önümü açsınlar. Benim param Türk parasıdır. Verdiğim bir lirayı bile geri almayacağım’’ diye konuştu.

Öte yandan Fenerbahçe Kulübü'ne üye giriş bedeli 150 milyon liradan 500 milyon liraya çıkarıldı. Ayrıca 91. kuruluş yıldönümünün de Atatürk'ün kulübü ziyaret ettiği gün olan 3 Mayıs'ta yapılması kararlaştırıldı.Bunları da Beğenebilirsiniz