« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener'e ne oldu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ziya ŞENGÜL

İki hafta öncesindeki Fenerbahçe'ye, oynadığı futbolla, kazandığı maçlarla, attığı gollerle nasıl da övgüler sunmuştuk.

Bizim kalemimizin ucu kara mizah çizmeye hazır değil. Ama Fenerbahçe, kalemimizi illa ki karaları bağlatacak şekle sokuyorsa bizim elimizden gelecek hiçbir şey yoktur.

Şimdi tüm Fenerbahçeli teknik kadroya, başta Löw ve tüm futbolculara sormak istiyorum, ‘‘İki hafta öncesindeki Fenerbahçe nerede?’’ Daha önce Fenerbahçe'yi sırtlamış, bir başına başarıya koşturan Baliç nerelerde? Gerçekten sormak isterim sayın Löw'e. Bu Baliç'e ne oldu?

Her attığı korner, gol gibiydi. Her vurduğu frikik topu skor tabelasına asılıyordu. Şimdi bunların hiçbirisi ortalıkta yok. Neden?

Bir neden daha. Baliç neden bu kadar güçsüz kaldı? Bir neden daha. Fenerbahçe her kaybettiği puandan sonra izinlerle mi moral dopingi kazanacak?

PRES YOK, KOŞAN YOK

Bunların hangi bir tarafına bakarsak bakalım, Samsunspor ve Karabük maçlarından sonra hiç de iç açıcı bir gürüntü yok ortalıkta.

Fenerbahçe takımı kaybettiği iki maçlık görüntüsüyle pres yapan değil, koşan hiç değil. Sadece yürüyen ve lodos vurgunu balığa benzeyen bir görüntüde sahada dolanıp duruyor. Neden?

Fenerbahçe'nin Karabükspor karşısında maçın üçte ikilik bölümünde 10 kişi kalmasına rağmen rakibi, hiçbir aktivitesi olmaksızın kendi kalesine dönük olması neden?

Fenerbahçe'nin yetenekli futbolcularının başında gördüğümüz Moshoeu, Uche ile Högh'ün önünde çakılı kalıyor ama bir türlü hücuma katılamıyorsa neden?

Kısacası Fenerbahçe'nin, Metin Diyadin'siz, Murat Yakın'sız olması, takım olarak yokolmasıysa, gene neden?

Fenerbahçe, mutluluk çubuğunu üç-dört maç sonrasında söndürüyorsa Löw'e hemen sormak isterim, neden?

Biz Fenerbahçe'yi kısa metrajlı güzel görüntüler sergileyen film gibi görmek istemiyoruz. Eğer senaryosu iyi yazılmış bir teatral oyunsa, üç perdelik bu oyunun ilk perdesindeki güzel Fenerbahçe niye oyunun ikinci, üçüncü perdesinde yok? Utanmasam, Löw'e zayi ilanı çıkartacağım. İyi Fenerbahçe aranıyor. Bilmem ki anlatabiliyor muyum?
Bunları da Beğenebilirsiniz